civa buharlı ampul

benim merak ettiğim 125w ,250 w lambalar sıfır dahi olsa talıdığı zaman niye bazen yanıp sönüyor ben 23 tane taktım içinden 6 tanesi bazen sönüp sonra tekrar yanıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
lambaların üretim tarihine bak eski olabilir lamba üzerinde yazar örnek 2L 0A 4J gibi 2,4,0 üretim tarihini ifade ediyor 2002 2004 veya 2010 gibi ama bu pilipsde geçerli sendekilerin markası ne bilmiyorum birde balastlarına bak yanıp sönenleri değişik numaralı lambalarla değiştir birde balastları değiştir düzelir kolay gelsin

teşekkürler lambaların markası ostram ve son kullanma tarihlerine daha var balanst olsa hepsinde olması gerekmezmi armatürlerde fomel marka
teşekkürler

yanıl mıyorsam ısıdan kaynaklı kendini soğutup tekrar devreye giriyor..

evet ama niye sönüp tekrar yansınki lambanın yapılış amacı sürekli yanması değilmi

içinde bulunan termik ten kaynaklı soğuyup tekrar çalışır

civa buharli ampullerin direkt calisanlarida var,sizinki balastlimi direkmi calisiyor,genelde surekli olarak yanip sonmesi gerilim dusumunden kaynaklaniyor,gelen besleme kesitini yukselte bilirsin veya o hatta calisan eksta motor,el takimlari ve kaynak gibi cihazlar ani devreye girip cikmalarinda gerilim dusumu olusturabilir.umarim yardimci olmusumdur.iyi calismalar.

%e<1.5 dan kucuk cikmali
.
%e=0.074xLxN/S (220V Icin)

%e=0.0124xLxN/S (380v icin)

L=mesafe
N=KW
S=kesit

balans la ampül uyuşmuyor ondan dolayı.artı birde balas yakıyor.

Cıva buharlı ampuller,enerji verildiğinde içinde bulunan cıvanın buharlaşması ile ışık vermeye başlar.İlk anda 220 volt cıva tüpüne uygulanır cıva buharlaşır.Devredeki balast bir miktar gerilim düşürür,fakat ampul yanmaya devam eder.Şebekedeki gerilim düşümlerinde lamba söner.Tekrar ateşleme yapması için cıvanın yoğunlaşması gerekir.Bu da zaman ister.Balastlı lambalarda lamba ile balast kablolarının kısa olması gerekir.Normalden uzun kablo kullanılırsa ampul çok sık söner,tekrar yanması için beklemek gerekir.Bilginize.

tesisatla alakası yoktur
armatürün kitindeki ateşleyicide oldugunu düşünüyorum
ampülü sağlam armatüre takın deneyın eger çalışıyorsa kiti değiştirin yada ateşleyiciyi
kollay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,344
Son üye
sezgin12

Yeni konular

Geri