CNC için kesici uçlar hakkında

21 nisan itibarı ile geldi . her şey tamm .firma itinalı çalışıyor . kat kat hava yastığı ile paketlemişler

[MENTION=218180]ramerturk[/MENTION] de vardır.
Arşivde bulamadım.
Her hangi bir hat çalışmasının resimlerini import ederek üzerinde az çalışma ile benzer şekle getirebilirsin.
Sayfadaki alıntı yaptığın resim içinde aynı şekilde.

Bir örnek.

Ekli dosyalar

• allah cc.rar
    11.9 KB · Görüntüleme: 34
şu reklamcıların kestirdiği dekota plexi gibi plastik materyalleri kesen uçlar ? online satış sitelerinde hangi isimle satılıyor yada satan varmı forumda . 2f end mill ile kesiyorum kenarlar tırtıklı cıkıyor .

2F de olur ama bende tek ağızlı olanı dene pleksi için diye aramalısın

Alüminyum işlemek için HSS mi yoksa carbide mi önerirsiniz? Veya başka bir malzeme? Benim Ostim'den aldığım ucuz HSS uçlar kısa süre sonra keskinliğini kaybediyor. Muhtemelen yüksek hızda ve soğutmasız kullandığım için olmalı ama yine de daha dayanıklı uç alayım diyorum.

Bir de yabancı bir forumda alüminyum için 2f helical uç önermiş birisi. Helical olmasının etkisi nedir anlamadım.

valla bu güne kadar çok uç denedim aluminyum da.

karbür 2f mdf de kullandığımız uçlar çok daha temiz talaş çıkarıyorlar.
hatta wd40 da sıkınca tertemiz iş çıkarıyor.

bu arada solidcam öğrendim bende. gayet güzel özellikler var ya

Süper. Öğrendikçe daha da hoşuna gidecek. Hoş Vectric'ten sonra operasyonlar biraz angarya gelebilir sana yine de keyif alırsın gibime geliyor.

Karbür uçları Türkiye'den mi alıyorsun? Ebay'de gördüğüm kadarıyla fiyatları biraz pahalı ama burdan aynı fiyatlara bulabilirsem alırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…