CNC için kesici uçlar hakkında

Günaydın,
Alüminyumu susuz işleyemezsin, talaş takıma yapışacaktır. Hss uç kullanmanı tavsiye ederim. Tezgah konstrüksiyonun ve spindle titreşim olmadan çalışabiliyorsa karbür kullan. Hss esnekliği olan bir takımdır, titreşimleri sönümleyebilir ama karbürde çok uç kırarsın.
Kolay gelsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Abi
operasyonlar gerçekten angarya ama bence çok daha hoş
sana bir sorum olacak post proc. makinesi olarak FANUC mu kullanıyorsun solidcam ayarlarında. makine kısmındaki

bu arada linix deki 3mm 2f karbür ucunu tavsiye ederim [MENTION=300423]devrimka[/MENTION] hocamın dediği gibi makine titreşimsiz ise karbür kullan benim eski mdf makinesi esnek olduğu için kırmıştım güzelim ucu

bu linkteki MAF 3124532 olan mdf ucu çok güzel aluminyum kesiyordu ama kırdım

linixin pleksi için olanını da kullanıyorum çok memnunum. tavsiye ederim

2012router.pdf.rar
https://yadi.sk/d/huL0l1DyhBKsv

Post processor olarak Mach3 prosesörünü kullanıyorum. Bana da gumush göndermişti. Gayet başarılı. Akşam eve gidince gönderirim sana.

Şu an kullandığım Z ekseni titreşim yapıyor. Yenisini bitirip takana kadar böyle. Sonra daha sakin çalışacak inşallah.

Teşekkürler sevgili devrimka.

Ben memnunum ama kaliteli

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sözüm meclisten içeri, 3mm 2 flüt uç alacağım. Türkiye'de online satan bir yer biliyor musunuz?

Aliexpress'de de benzer urunler var. Fiyatlari ucuk degil.

Son 3mm ucu kırdığım için biraz acil. En azından 1-2 tane buralardan alabilirsem yurtdışından sipariş edeceklerim gelene kadar beni idare eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…