CNC Stepper Sürücü Devresi

Merhabalar aranıza yeni katıldım. Mesleki olarak konulara uzak ama oldukça meraklıyım. Ben zor gelmesine rağmen cnc plazma kesim yapmak istiyorum. Bu bahsettiğiniz devrelere plazmayı patlatıp kesecek bir röle devresi eklemek mümkün mü acaba yada o işe daha uygun devreler varmı? Yardımınız olursa sevinirim. Herkese başarılar.

Plazmayı ateşleyecek Röle devresi eklemek mümkün.

Şöyle Söyleyeyim.. 1 NPN (bdx53 olabilir) transistör 1 k resistör ile 1 adet röleyi çektireceksiniz sonrasında Plasma ateşlenecek.. Bunuda machin Pin out Pin in bölümünden istediğiniz porta ayarlayabilirsiniz..

Yeni Bir CNC ye başladım Kısmetse Önüzmüzdeki ay içinde bitecek biraz profesyonel olacak

Detaylatını foto çekip daha sonra yayınlarım
yapacağım router 1100 mm x 900 mm gibi olacak

Full Linear rulman ve 1605 vidalı bilyalı otomaston mili kullanıorum.

İlerleyen zamanında da Su pompa ünitesi ve Talaş Vakumu da ekleyeceğim.

Sürücüde Modelci58 e verdiğim sürücü olacak

Motorlarin unipolar motor ise sana MCR1207 hybrid ile yapilmis surucu oneriririm.

Incelemek istersen http://bikomak.com/default.htm#surucu.htm

Tabiki 10A motor icin yeni bir guc kati yapilacak.

Asagidaki programimi indirip calistir.

http://bikomak.com/Programlar/MCR.rar

Motor parametrelerini gerekliyerlere yaz ve enterle. Program sana devre semasini ve malzeme degerlerini otomatik olarak verecek.

Bu motoru surerken hangi suruculeri kullandin ve yandi ogrenebilirmiyim?

arkadasım mach 3 le hiç ugrasma bende çok ugrastım calışmadı kcam 4 dü indirve port ayarlarını yap canavar gibi çalısıyır

arkadaslar pminmo.com dan devrekartnı indirip yapın devre calisiyor ama mach3 ü kullanmayın ve boşa zaman harcamayın çalismiyor kcam4 programını indirin ve port ayarlarını yapın çalisiyor tabi mach3 gibi profesyonel degil

arkadaşlar çalışbir kcam 4 linki veya mach2-3 link i verebilecek varmı cnci yaptım lakin auto cad de yaptığım çizimleri bendeki mach3 de import edemiyorum normalde mach3 de file bölümünde import yazıyormuş ona basınca g codlarına çevirip cnc si işlemi yapıyormuş lakin benim mach3 de import yok import yazan bir çalışan orjinal mach3 linki olan varsa acil bi zahmet teşekkürler

cnc bitti ama k-cam4 ayarlarını bi türlü yapamadım sürücüleri bağlamadan lpt den ölcü aletiyle bakıyom hiç çıkış vermiyo yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

slm arkadaşlar mach3 de sıfırlama noktası nasıl yapılıyor. ve siwiç bağladığımız zaman program ayarı nasıl yapılıyor saygılar

bir arkadaş . 1.5 ay öncesinde kopyala - yapıştırı bile bilmiyordu.
Ama azmin zaferi bu gün ise kendi CNC sinde ürünler yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…