CNY70 Sensörünün Sürücü Devresi

S_fx_A

Üye
Başlıktada belirttiğim gibi CNY70 yansımalı sensörün bir boya tabancasını tetikleyecek ve cismi algıladığında yürüyen bandı çalıştıran PLC yi tetikleyecek sürücü devre şeması lazım. Ayrıca nasıl yapabileceğim konusunda da yardımcı olabilecekte varsa fikirlerini alabilirim. teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
taze çıktı fırından

devredeki 555 i 14 khz e kurararak dirençleri hesapladım. bu modülasyon alıcının diğer ışık kaynakarından etkienmemesi için gerekli ve ayrıca ir ledin üzerinden daha fazla akım geçmesine ve mesafenin artmasını sağlar. tek yapman gereken plc içinde yapabilirsen
14 khz bandpass gibi bir algoritma yapıp sadece bu frekans gelirse işlem yaptır.

eğer agoritmayı yapamazsan ben onun içinde sana sadece dc çıkış verecek bir şema daha çizerim.

cny70 ir edini dc ye bağlamanı tavsiye etmem hem aıcı photo tr diğer ışıklrdan etkilenir hemde mesafen 1cm bile zor olur. eğer çıkış yetersiz gelirse plc çıkışına aynı cny70 bağlantısı gibi bir npn daha (bc337,bc547,bc237) darlington bağlayabilirsin.

kolay gelsin

Merhaba dostum bu odev önemlide bizim aslında yapmak istediğimiz su; bandımız var calısır vazıyette bu bandın uzerıne tahtayı koyucas ve tahta gelıcek bu cn70 sensoru algılıycak ve bandı durdurucak daha sonra duran banttakı tahtayı bır pompa mekanızmasıyla boya puskurterek boyuycas..buununla ilgili genel bi fikir verebilirmisin yada bi devre? Yardımcı olursan cok memnun olurum..bıde bu sıstemı full plc le programlıycas ona gore fıkır verebılırmısın? Cok sey ıstedık ama son 1 haftamız kaldı bu odev ıcın cok onemlı cevabını beklıorum

Merhaba dostum bu odev önemlide bizim aslında yapmak istediğimiz su; bandımız var calısır vazıyette bu bandın uzerıne tahtayı koyucas ve tahta gelıcek bu cn70 sensoru algılıycak ve bandı durdurucak daha sonra duran banttakı tahtayı bır pompa mekanızmasıyla boya puskurterek boyuycas..buununla ilgili genel bi fikir verebilirmisin yada bi devre? Yardımcı olursan cok memnun olurum..bıde bu sıstemı full plc le programlıycas ona gore fıkır verebılırmısın? Cok sey ıstedık ama son 1 haftamız kaldı bu odev ıcın cok onemlı cevabını beklıorum

plc prgramcısı değilim ben pic tasarımcısıyım pic ile daha ucuza olur buarada

pic ile hocanız kabul ederse ben komple devre şemasını çizerim devreyi yaparsınız.
sonra programını gönderirim. çünkü devre yapımı için zaman ayıramıyorum çok yoğun çalışıyorum
göndereceğim devreyi yapabilirseniz sorunsuz çalışır

aslında pic lede tasarlayabiliriz, devreyi paylaşabilirmisin aama acele olsun senide işinden etmiyelim ama yardımcı olursan ıyı olur tesekkurler..

sen devreyi yaptıktan sonra haber ver programını yazıp yolluycam.

burda 38khz yi picin içindeki ccp modulu pwm olarak %50 dutycycle olarak üreticek.

kolay gelsin

merhaba,
sevgili main_loop,
devrenin yazılımını gönderebilir misin?
ya da sadece 38 khz ışığı görünce çıkış vermesi için, yazılımdaki mantığı açıklar mısın?
yardımın için şimdiden teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…