Covid-19. haberler, bilgiler...

Biontech ve Turkovac kurtarır aşı olmazsan ölürsün herkes aşılarını tamamlarsa kurtulur.

sağlık bakanlığı bu salgın sürecinde şeffaf davranmadı. hatırlayınız ''vaka sayısı'', ''hasta sayısı'' ikilemi, ölüm nedenlerinin belediye verileriyle uyuşmaması vesaire... ama elimizde de sağlık bakanlığı dışında güvenebileceğimiz bi veri kaynağı yok.

hastalık ne gecen seneki hastalık, ne de uygulanan tedbirler geçen seneki tedbirler. aşıların geçen seneki hastalığa reaksiyonu farklı şimdiki varyant ya da varyantlara farklı. üstelik aşılama süreci bitmemiş yani toplumsal bağışıklığa ulaşılamadığını gözardı etmeyelim.

2 eylül 2020 ile 2 eylül 2021 tablolarında test sayısına da dikkatinizi çekmek isterim.

Üstadım tablodaki yanlışlığın farkındayım o yüzden haber sayfasını link verdim. Haber metninde bu yanlışlık düzeltilmiş. 45 ölüm sayısında mutabıkiz. Sizin "aşı olanlar ölüyor" tespitinizdeki veri kaynağınızi açıklar mısınız?

"bu sene aşılı çok, çok vaka var."
diye yazmışım. aşı olanlar ölüyor diye bir tespitim yok. nerden çıkardınız.
geçen sene 45 vefata karşın bu sene aynı günde 283 vefat var.
Bu rakamlar her şeyi anlatmıyormu.
Geçen sene ile bu sene arasındaki en büyük fark aşılanma oranı.
yine tekrarlıyorum. Aşı korumuyor. Tam tersi vucudu zayıflattığı için vefat sayısını artırıyor.

Geçen sene aynı gün vefat eden 45 kişi aşisız, bu sene aynı gün vefat edenlerin %90'ı asisiz veya aşıları tamamlanmamış hastalar. Nerede anlaşamıyoruz?

Geçen sene aynı gün vefat eden 45 kişi aşisız, bu sene aynı gün vefat edenlerin %90'ı asisiz veya aşıları tamamlanmamış hastalar. Nerede anlaşamıyoruz?
Bu çıkarımda tutarsızlık var.
Madem aşısızlar vefat ediyor. geçen sene neden vefat etmiyordu.
Medyanın aşıya zorlama amacıyla uydurduğu bir şey.
Kesinlikle inanmam.
Görünen köy klavuz istemez.

Bu çıkarımda tutarsızlık var.
Madem aşısızlar vefat ediyor. geçen sene neden vefat etmiyordu.
Medyanın aşıya zorlama amacıyla uydurduğu bir şey.
Kesinlikle inanmam.
Görünen köy klavuz istemez.

Tekrarlayayim,

*Virüs geçen seneki halinden daha bulaşıcı ve zarar verici. (Varyant)

*Gecen sene Dünya Sağlık Örgütü'nun verilerde şeffaf değilsiniz uyarısından sonra vaka sayısı-hasta sayısı düzenlemesine gidildi. (Bu ayirimla bile rakamları asağı çektiler)

*Gecen sene Belediyelerin ölüm nedeni konusundaki manipulasyonu ifsaa etmeleri. (ölüm sayısı az gösterilmiş olabilir)

*Ayrıca geçen aynı zamandaki tedbirlerle şimdiki tedbirlerin aynı değil.

*Ayrıca geçen seneki ayni zaman dilimindeki günlük test sayısının şimdiki gunluk test sayısından oldukça az olması.

Geçen sene ile bu sene arasında görebildiğim farklar bunlar. Dun vefat edenlerin asılı olup olmadığı konusunda sizde bi bilgi var mı? Benim inanan ya da inanmayana bi lafım yok bilmek isterseniz diye yazıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…