CP1H - PLC den bilgisayara veri gönderimi

teknok

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde Omron CP1H plc bulunmakta ve CP1W-CIF41 ethernet option board’ u ile ethernete bağlanmış durumdadır. Bilgisayar aracılığı ile ethernet üzerinden plc ye FINS komutu gönderebilmekteyim, ayrıca yazdığım plc programlarının CX-Programmer ile aktarımında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Benim sorum CP1H plc’ den ethernet aracılığı ile bilgisayarıma nasıl veri göndereceğim ile ilgili. UDP veya TCP portu aracılığı ile bir sinyal gönderebilmem de yeterlidir. W342-E1-15 (fins communications reference) klavuzunu okudğumda CP1W-CIF41 ile plc’ den bilgisayara FINS komutları gönderilemediği notunun düşüldüğünü gördüm. Bu nedenle anladığım kadarı ile plc programlama da SEND(090) komutu ile bilgisayara veri gönderememekteyim. Benim için plc’ de belirli bir durum oluştuğunda bilgisayara bir uyarı sinyalinin gönderilmesi yeterlidir. Bunu elimdeki aygıtlarla yapmam mümkün müdür, yoksa başka aygıtlar mı almam gerekmektedir?

Çözüm önerisinde bulunan olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri