Dörtlü avize montaj - avizeyi komitatör bağlamak

şefim nerlerdesin özlettin ya

bu arada avizeye topraklama taktıkları hiç aklıma gelmemişti çin malı bile olsa

bi şey daha öğrendik sayanizde

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eyvallah, teşekkürler korkmaz hocam.
Ben hep buradayım, hemen hemen her akşam girip dolaşıyorum. Benim ilgi alanımdaki sorulara cevap vermeye çalışıyorum.
Akşamları biraz atölyemde çalışıyorum, saat 23.00 gibi girmeye başlıyorum.

Artık bu yaştan sonra sitede bol bol avize montajı yaptığım için oradan biliyorum avize topraklamasını.

Hayırlı akşamlar diliyorum. Hoşçakalın.

slm avizedeki uçların hangisinin nötür olduğunu anlamak için ölçü aletin varsa şayet ölçü aletini direnç konumuna getirip avizedeki o üçtane olan uçların her hangi birini ölçü aletinin bir ayaığına diğerinide duylardaki birer ayağa(kablonun duyun klemens bağlantı noktasına) tek tek deydir hangi renk tüm duylarda gösteriyorsa onu nötüre bağlı... eğer ölçü aletin yoksa avizeyi söküp bağlantılarını gözle takip etmelisin yada kendin bildiğince bağlamalısınıztasarrulu lambalar seri bağlantıya girdiğinde flaş yapıp duruyor günümüz tesisatında lambalara topraklama çekiliyor okul banka hast türü kurumlara projeleinde mevcuttur bunları ev tesisatlarınada yapabilsek en güzeli olurdu derim avize türü alıcılar ele çok gelen alıcılardır vede çarpılma olasığımızda odenli fazladır arkadaşlara işlerinde başarılar saygılar

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. sizlerin de belirttiği gibi sarı-yeşil kablo nötr imiş. avizedeki sarı-yeşil nötr kabloyu tavandaki k.rengi kabloya, mavi ve k.rengi olanları da dğer iki faz olan kablolara bağladım. bu şekilde sorunsuz çalıştı.

şefim nerlerdesin özlettin ya

bu arada avizeye topraklama taktıkları hiç aklıma gelmemişti çin malı bile olsa

bi şey daha öğrendik sayanizde

Bu şekilde avize de topraklama kablosu olayı bir çok kez başıma geldi,hele hele şimdi kumandalı ve led'li avizelerin genelinde var ilk kez karşılaştığımda elimde 4'lü bir avize vardı bende normal olarak sarı kabloyu nötr yaptım yanmayınca avizenin içini açarak baktığımda gördüm ki sarı kabloyu toprak yapmış o gün ilk kez başıma geldiği için şaşırtmıştı beni...

avızelerde bırden fazla lamba oldugu ıcın komıtator olur buda mavı ve kahve faz dıyer sarı yesıl kablo ıse noturdur.salon tavanlarındada 3 kablo vardır komıtator anahtara gıder.2 sı faz bırısı noturdur.sızn tavanda 2 kablo var ısebırı faz dıyerı noturdur anahtarınız adı anahtardır.kahve ve mavıyı tavandan gelen faza baglayın dıyer sarı yesılı noture baglayın .kolay gelsın

Ya aga hiçbirşey yapmıyosan yendiden bağlantılarını sen yap.
İstediğin gibi olsun ister 1 faz ister 2-3 istediğin gibi yap.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…