DB Üzerinden Data İşleme

ufuk6767

Üye
merhaba arkadaşar bir makine düşünün enkoder den gelen değerleri bir data bloguna yazıyoruz ve yazılmıs olan verılerı bir buton ile kaydetip o verilerle çalışmasını istıyorum. burdakı amac makınenın benim öğrettıgım gibi hareket etmesi. saygılar kolay gelsin..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam ne çektin be şu enkoderlerden
reçete olayını incele derim ben

hocam ne çektin be şu enkoderlerden
reçete olayını incele derim ben
[emoji16][emoji16][emoji16] enkoder olayı tamam kardeşim delta servo seti siparişi verdim ona baslıycam inşallah. Zamanın da 2 tane enkoder alınır ikiside sorunlu olursa olacağı bu[emoji23][emoji23][emoji23] benim bahsettiğim reçete olayı ile farklı degılmı reçeteyi biliyorum

Encoder ile öğreteceğiniz pozisyon çok uzun değilse eğer öğrenme modunu açtığınızda bir biti aktif edin ve belirli süre aralıkalrıyla ( Örneğin 1sn veya 500ms. gibi) encoder değerin kalıcı adreslere taşıyıp öğrenme modundan çıkıncada o taşıdığınız encoder değerlerini programda kullanmak istediğiniz noktalara atayabilirsiniz

Verdiğiniz cevap için tsk sizin dediğiniz gibi olur yanlız 1 mamul için geçerli bir durum. Bu gibi atıyorum 50 kesilecek ürün var. benim düşüncelerim var ve anlatılacak gibi değil yalnız uygulamaya geçeceğim basrabılırsem yazarım saygı

o zaman bu dediğimi reçete ile birleştirmelisiniz böylece her hareketi reçete ile kaydettiğiniz için her defasında geri çağırabilirsiniz. Neticede her ürün için ilk başta bir öğretme yapmanız gerekiyor.

Çalışmanızda başarılar eğer imkanınız olursa sonucu ve nasıl yaptığınızı paylaşırsanız memnun oluruz. Kolay gelsin.

Çok teşekkürler kesinlikle sonuca ulaşabilirsem sizinle irtibata geçerim ama işe yarayacak bir durum olduğunu düşünüyorum reçete olayında mantıklı. Ben fb bloklarıyla bu başlayacağım durum ne olur bilemiyorum Ama mantıgıma sıgarsa olacak

array+for tandemi biçilmiş kaftan

1000lik bir array oluşturp for döngüsüyle her saykılda ya da belirlediğin bir sürede enkoder değerini hep en üst kaydedip diğerlerini aşağı doğru kaydırabilirsin. yapacağın buton ile istedğinazaman çağırırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…