Dc dc converter

Merhaba değerli kk ustaları
Aranıza yeni katıldım öncelikle herkese hayırlı işler
Elektrikli bisikletlerin beyinlerinin çalışması için üstünde belirli biresmini çalışma kapasitesi var
60 voltluk beyin çalışması için en az 50 volta ihtiyacı var yoksa beyin kapaniyo ve çalışmıyor bisikletin lamba ve korna tesisatı beyine bağlı olmadığından aku 12 volta düşene kadar çalışmaya devam ediyor
http://www.elektriklibisiklet.org/pages/daha-uzun-yol-gidin.php
Linkte anlatmak istediğimi anlayacaksınız
Kendim böyle bir devre yapıp bisikletime takmak istiyorum yardımcı olacak değerli usta arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim herkese hayırlı işler bol kazançlar

Selamlar,

Neden böyle bir cihaza ihtiyaç duyulmuş anlam veremedim.

Şimdi sizde bu yazdığımı neden yazdığımı soracaksınız.

Bir akü yada akü gurubunun verimli çalışabileceği alt ve üst voltaj limitleri vardır. Bu uzun deneme arge sonuçlarında belirlenmiş sağlıklı çalışma limitleridir. Siz 12 volt bir aküyü 10.5 volta kadar kullanabilirsiniz. ( genel yazıyorum ) bu akü 10.5 voltta olsa bir güce sahiptir. Şimdi ben bir dc to dc çevirici ile 10.5 voltu 12 volta çevirip kullandıkça akü voltajı dahada düşecektir.

Akü voltajı düştükçe şarj deşarj çevrim sayısı ömrü düşecek. Siz normal şartlarda 10.5 alt limite uyarsanız akünüzü örnek veriyorum 1000 şarj deşarj çevriminde kullanabilirsiniz. Ancak akü voltajını dibine kadar kullanırsanız bu çevrim süresi yarıya düşecek. ( örnek verdim )

Bu nedenledir ki üretici firmalar bu cihazı bu voltajda kapansın diye ayarlamıştır. Ben olsam böyle bir uygulama yapmam.

Saygılar.

A.slm Serkan ustam ben neden yapıldığı konusunu daha uzun mesafe gitmek zorunda olduğumdan dolayı bu uygulamayı tercih ediyorum bu converter in devresi lazım bana yine emeğin değerli vaktinizi için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…