Dc invertor çıkışına uygun diyot ve sarj kesici

cafer can

Üye
Elimde dc dc invertor var girisine 19 voltluk bir adaptor bagladigim ve cikisi 13.8 ayarlayarak 12 voltluk bir akuye bagladim sarj icin ama şu dikkatimi cekti adaptoru baglamadim ve once akuyu bagladim bu sefer giriste 11 volt gibi bir deger aldim bunu engellemek icin hangi diyotu kullanmaliyim gonderdigim akim 3 amper civarı birde akuyu sarj ettikten sonra kesici olarak ne kullanabilirim

dc dc konvertör beslemesi olmadan yüke bağlanmamalıdır. konvertör zarar görebilir. Buna engel olmak için yüksek amperli bir diyotu konvertör ile akünün + sı arasına bağlayabilirsiniz.

MBR10150CT-150 V, 10 A diyot kullanabilirsiniz.

uygun şekilde monte ediniz. Şarj esnasında üzerinde düşen voltajı ölçüp ona göre akü şarj gerilimini ayarlayabilir yada voltaj düşümünü görmezden gelebilirsiniz.

dc dc konvertör beslemesi olmadan yüke bağlanmamalıdır. konvertör zarar görebilir. Buna engel olmak için yüksek amperli bir diyotu konvertör ile akünün + sı arasına bağlayabilirsiniz.

Deneme amacli yaptim girisi degiskenli olacak bazen de hic enerji olmayacam bu durumda ne olacak diye bakmak istedim invertor cikisina akuyu bagladim ve giris uclarindan 11.9 gibi degerler okudum

MBR10150CT-150 V, 10 A diyot kullanabilirsiniz.

uygun şekilde monte ediniz. Şarj esnasında üzerinde düşen voltajı ölçüp ona göre akü şarj gerilimini ayarlayabilir yada voltaj düşümünü görmezden gelebilirsiniz.

Entegre tipi diyot galiba nasil.baglamaliyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,282
Kullanıcılar
451,712
Son üye
louygu

Yeni konular

Geri