DC sinyallerde (+) girer (+) çıkar nedir?

abicim önce benim soruma cevap verebilirsen nedenini anlayacağını umuyorum. bi de merak ettim elektrikle alakanız nedir, mektepli misin, alaylı mısın?
Anadolu lisesi ea mezunuyum.universitede kontrol ve otomasyon okudum pandemiye denk geldi pekte birşey öğrenmedik.

Anadolu lisesi ea mezunuyum.universitede kontrol ve otomasyon okudum pandemiye denk geldi pekte birşey öğrenmedik.

seri bağlı dirençlerin bulunduğu bi devrede toplam direnç toplanarak bulunur:

Rt= R1+R2
Rt= 4700+1200
Rt=5900 ohm

ohm kanununa göre bir devrenin gerilimi dirence bölünürse o devrenin akımı bulunur:

I= U/R
I= 24/5900
I= 0,004 A
I= 0,004 A ~ 4 mA
I= 4 mA
Referans akim 4 20 ma - terminalinden + çıkma olayını anlamıyorum

sorunuzdaki 4'ün nerden geldiğini anladınız mı?

Abi iletişim yok mu telefon benim + girme cikma sorum ile alakasını sormustum

sırayla açıklamaya çalışıyorum ama aceleci davranıyorsun. temel elektrik bilgin olmadan devre çözümlemeye çalışıyorsun ve doğal olarak anlayamıyorsun.

son olarak aşağıdaki çizimde kovaya süt döküldüğünü düşün. kovanın altındaki deliğin büyüklüğüne göre de sütün boşaldığını farz et. sütün döküldüğü yer (+) giriş, sütün boşaldığı yer (-) çıkış fakat sen niye kovanın altından şerbet dökülmediğini sorguluyorsun vesselam.

Son düzenleme:

üstadım, alıntılandığız lafı söyleyen ustalar konuyu basitleştirerek kişiye özel bi anlatım yapmaya çalışmış olmalılar lütfen onları rencide etmeyelim zira gelenler çok feci

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…