Delphi ile scada

ruin

Üye
Herkese kolay gelsin,
Delphi ile Scada yapmış arkadaslar ücret karşılığı yardımcı olabilirler mi? Tlfn dan ulaşabilirsiniz(05052796388) veya iletişim bilgilerinizi msj yazın ben size ulaşayım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
TCP/IP ile istediğiniz modülü kontrol edebilirim. Ama Delphi(Pascal) değil Visual Basic, C++ ya da C# gibi diller kullanırım.

tam olarak işin detayını anlatırmısınız.

Arkadaşlar benim bi sorunum var... delphi ile oluşturulmuş bi scada örnei var elimde çalıştıramıyorum. Her seferinde hata veriyor. scada.exe dosyası nasıl çalıştırabilirim. yardımcı olursanız sevinirim....

verdiği hata nedir genelde delphi de scada database arızası verir. hatanın ayrıntısını verirsen yardımcı olmaya çalısırım ben daha önce delphi ile scada yaptım fakat win98 ve xp de çalıştırıyordum muhtemelen vistada çalışmaz bilginiz olsun

scada.exe bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor diyor. Hata detayını öğrenemiyorum. Beni en çok zorlayanda bu sorunun kaynağını bulamıyorum. Scadayı oluşturan kişiyle diyalog kurduğumda pek birşey söylemedi sadece iopc.dll kütüphanesini system32 nin içine ekle dedi ama onu da yapamadım...

okuması ve yazması gereken dll dosyalarını yerine koymadan hayatta çalıştıramazsın iopc.dll dosyasını system e koy dediyse kesinlik koyabilmen lazım çünkü scadalar tek basına exe dosyalarıyla çalışmazlar plc nin yada haberleştiği dış ortam cihazının kullandığı dll dosyasına yazıp okuyarak haberleşirler eger bu dosyaya erişemezse scada acılmaz benim kullandıgım scada s7300 dll dosyalarına gereksinim duyuyor eger onları bulamazsa yada haberlesme için gereken driver yüklü değilse hata verir ve açılmaz o yüzden gerekli bütün dosyaları öğrenip gereken yerlere koyman gerekir kolay gelsin

Birşey daha sorsam, bu S7300 dll dosyalarına hangi eklenti dosyalrını kurduğumda ulaşabilirm yada ulaşabilmek içn kurmam gereken program hangisi?

s7300 dll dosyaları için siemensin simatic manager step7 programını kurman gerekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…