Delta PLC 14SS2 Modbus Master

Bağlantıları ve ayarları nasıl yaptınız? Haberleşme hatasında ne diyor? Yani nereyle haberleşemiyor. PLC ile mi? yoksa sürücü ile mi? Bunları bilmeden yönlendirme yapmak mümkün değil.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bağlantıları ve ayarları nasıl yaptınız? Haberleşme hatasında ne diyor? Yani nereyle haberleşemiyor. PLC ile mi? yoksa sürücü ile mi? Bunları bilmeden yönlendirme yapmak mümkün değil.
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Master cihaz olarak hmi ekranı belirledim. Hmi ve plc arasında bağlantıyı rs232 kablosu ile sağladım. Plc ile sürücü arasında rs485 kablosu üzerinden modbus ile iletişim sağladım. Bu şekilde frekans göndermeyi sorunsuz yapıyorum. Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…