delta plc oneri lazim

egypt

Üye
bir proje icin plc seciminde hangi model daha kolaylik saglar
yazilim icerigi basittir kompilike bir program degil ss olmasini istiyorum
ama stok durumlarida onemli
asagidaki bilgilere gore
cok detayli onerilerinizi bekliyorum
encoder-veya puls vs kullanilmiyor 3-5 sn de guncellesen yavas bir program

dijital giris 270
dijital cikis 184
analog giris 7 -0...20mA
analog giris 11 -0...10Volt
analog out 2 -0...20mA
analog out 5 -0...10Volt
pt100 girisi 8

onerinizi acil bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S.A.
Bu kadar işi bence tek plc ile yapmanız zor. Zor derken kullanacağınız plc kaç giriş kaç çıkış destekliyor vb.. şeyler. Bence 1 ad plc yi master yapın ve slave plc'ler ile giriş ve çıkışları dağıtın derim.

gercekten emek ister başarılar.

Slm abicim bunu SS seri ile yapman mümkün değil üstelik tek Plc den bukadar giriş çıkışı kontrol edemezsin önerim ES serisi Plc yi master olarak kullanman Slaveleri SS serisi yapabilirsin Haberleşmede problem olmaz Kolay gelsin

oneriler icin tsklr
dop ekran ile
5cpu yu haberlestirmeyi planliyorum
tek cpu olmayacak yani
her cpu yanina giris cikislar ekleyecegim
yapilacak yol bu

onerileri bekliyorum

analog giriş çıkışında çok pt 100 için 2 cihaz kullanacaksın ki sadece değer okumak istiyosan
dvp28sv kullanabilirsin dijital giriş çıkışlar için diğer analoglar için se 14 ss veya 12sa kullanabilirsin veya dtc 1000 ve 2000 leri kullanarak ekranla haberleştirip sıcaklık kontrolleri ve/veya vana kontrollerini yapabilirsin halledebilirsin daha ayrıntı verirsen ne iş yapacağına dair mesela analog girişler nerden geliyo ve neyin bilgisi-analog çıkışlar nereye gidiyo ne iş yapacak gibi gemiyle alakalı olabilirmi ?

pt100 leri dtc1000 ve 2000 ile halledersen çok daha iyi olur haberleşme ile programı baya bi bölmüş olacksın

oneriler icin tsklr
dop ekran ile
5cpu yu haberlestirmeyi planliyorum
tek cpu olmayacak yani
her cpu yanina giris cikislar ekleyecegim
yapilacak yol bu

onerileri bekliyorum

S.A.
Sen sadce doptan okuyacaksan kulanacağın plc nin kapasitesine ve desteklediği konfgrasyonları çok iyi bilmelisin o zaman. işlemleri istasyona bölmen lazım onlara göre seçim yapmalısın.

proje
ram makinasi icin tasarlaniyor
bir onceki projemde 14 adet dtc ve 8 adet ss ile ss ek modulleri kullanarak buna yakin bir proje yapmistim 2 ay once
daha kolay daha az zaman nasil alir diye bunlari bulmaya calisiyorum

ram makinasi:kumas boya fabrikalarinda kumasi terbiyelemeye yarayan kurutan
cekmezlik veren kumasi boyunu ve gramajini ayarlayan bir terbiye makinasidir

Ram Makinesi için kullanabilirsin ancam brülörler için oransal kontrolde 4-20 mA kıstasına dikkat etmen gerek karşılıklı 2 brülör aracılığıyla ısıtma yapılıyor sanırım ben izmirde bi fabrikaya twido ile yaptım işini kolaylaştırmak için fikir edineceksen dosya paylaşabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…