Dengesiz yuklenme ile notr iletkeninde yÜk olusurmu?

ekolay

Üye
Termik manyetik şalter cıkışlarından ölçüm yaptıgımda L1-L2-L3 fazları arasında dengesızlık gördüm.
L1 fazı 105 Amper, L2 fazı 102 Amper çekerken L3 fazı 285 Amper çekiyordu.
Nötr iletkenimde ise 95 ile 105 Amper arasında bır deger gösteriyordu.
Bunun üzerine iki adet 1 metre uzunlugunda kazıgı topraga çaktım. İşletme topraklaması olarak.
Ondan sonraki ölçümde nötr iletkeninde 65 Amper okudum.

Şunu öğrenmek istiyorum L1,L2 ve L3 çıkışlarında ki dengesiz yuk dagılımdan dolayı nötr de bu denli bir akım oluşurmu yoksa baska bır nedenı de varmıdır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn.ekolay ;
Nötür iletkeninde iki sebepten dolayı enerji görülür,
1_ Dengesiz yüklenme,
2_ Kaçak akım

Topraklamanızı yenilediginizi söylemişsiniz,sizin sorununuz dengesiz yüklenmeden dolayı açıga çıkmış olmalıdır.
Saygılarımla;

Syn blacktooth gardaş cok cok tesekkurler.

Hocam kaçak akım dediğiniz şey nedir?

Sıfırlamadan bahsediyorum,sn.mustafa, topraklama iletkeninin nötüre baglandıgı durum.Dolayısı ile herhangi bir kaçak akım oldugunda nötür üzerinden topraga akacaktır.
Saygılarımla;

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…