Diagnostic Buffer Eventlerinden Bir Soru

graski

Üye
Arkadaşlar Diagnostic Buffer 'dan Arıza Nedenin Araştırırken Anlamadığım BirKaç şey var.

1-Priority Class -- > Bazen 1 Bazen 12 vb oluyor ? Ne İfade Ediyor
2-External Error ,Incoming Event --> Harici hata - ? tam anlam veremedim--

Bir Süredir Yazamadım Şey PArdon Soramadım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
priority arıza öncelik numarasıdır.
external eror sahadan gelen bir sinyaldan kaynaklanıyor.

Teşekkür Ederim.Senin sayende çok şey öğrendim dostum.Şimdi Cevabına Göre Bu hata P Area yani Analog Kartlarımda Okuma Hatası Dolayısıyla PLC Stopa Geçiyor Ama OB122 De Yüklü.

Sormak İstediğim Bozuk Bir Analog Sensörden gelen sinyal ( Benimki PH metre ) Analog Kartı Bozabilir Ve Dolayısıyla PLC yi STOPA geçirebilirmi.Doğrusu ben Analog Karttan Diye Düşündüm Hepsini Değiştirdim (3 tane ) ama sorun devam ediyor.PLC Güç Kaynağı Dolayısıyla Modül Beslemesinden olabilir mi Bir de Pazar GÜnü Arka Soketlerin Hepsini de Temizleyeceğim.Sizce Benim Sorunum Ne Olabilir

Diagnostik bufferını txt dosyası olarak kaydedebiliyorsun, o dosyayı burda paylaşırsan belki yorum getirilebilir.

Son düzenleme:
Tamam Hata Tekrar Geldiğinde Dosyası Ekleyeceğim

CPU da SF lambası yanıyormu. Analog girişin ve güç kaymağının (-) ucu toprağa bağlımı.
Değilse bağlamalısın.

özcanhilmi bu uygulamayı neden yapmalıyım.Yani Devreyi Faz Toprak Arasında Kurmuş olacağım.Mantığı Nedir Onu Öğrenmek İstiyorum.

Diagnostic Buffer tam olarak nedir paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

Son Aldığım Kayıdı Ekledim Arkadaşlar.PLC stop ettiği için tekrar RUN çekip Çalıştırıyorum.Daha Önceki Arızalarda FAULTY MODULES penceresinden Arızalı Modulleri Teşhis Ediyordum Ancak Bu Sefer Bir Sonuç Çıkaramıyorum.Diag Göre Analogları Değiştirdim.Düzelmedi

PLC Arızalı olabilir mi?Modulleri O kadar çok çıkartıp taktım ki arka slotlar oksitlenmiş olsa bile artık temizlenmiştir

Şunu da söyleyeyim HW 'de 2 RACK - 5 ad DI - 2 ad DO ve 3 ad AI Modul Vardır vardır

Ekli dosyalar

• 10_02.TXT
    4.3 KB · Görüntüleme: 48
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…