Digitalwrite(led1, low); komutu nedir?

srokanca

Üye
arkadaşlar sınav sorumuz du bir kaç araştırma yaparak bulmaya çalıştım fakat cevaptan emin olamıyorum şıklar hatırladığım kadarıyla ;

a.ledi yakar
b.ledi söndürür
c.led girişi
d.led çıkışı

b ledi söndürür yaptım ama emin olamıyorum.
yüklediğim docx dosyasında digitalwrite(led1, low); ledi yakma olarak gözüktüğü için söndürür dedim. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

Ekli dosyalar

• Arduinopot.docx
    151.8 KB · Görüntüleme: 5
ledi nasıl bağladığın önemli eğer ledler gönderdiğin belgedeki gibi bağlıysa söndürür ama ledin anot ucu artıya bağlıysa katot arduinoya bağlıysa o zaman ledi yakar

herhangi bir ek dosya yoktu sınav sürecinde , sadece böyle sorulmuştu o yüzden cevaptan emin olamadım

Digitalwrite(led1, low); komutu nedir?​

a.ledi yakar
b.ledi söndürür
c.led girişi
d.led çıkışı

digitalWrite (led1,low) komutu led1 olarak tanımladığın çıkışı ground yapar. Ucuna ne bağladığını nasıl bağladığını bilmeden nasıl karar vereceğiz.

Arkadaşların dediği gibi
Diff:
digitalWrite(led1, low);
komutu bağlı olduğu pin'i bağlı olduğu karta göre ya 0'a çeker ya da 5 veya 3.3 volt'a çeker. Cevaplarda bu ayrıntıya girilmediğine göre normal şartlar altında (NŞA) led'i söndürür doğru cevaptır.

Cevaplarınız için teşekkür ederim . Uzaktan eğitim,sınavın bize verdiği değer ve anlatımıda bu şekilde yeniden görmüş olduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…