doğalgaz la ilgili önemli bir konu

ıyı guzelde içimizdekı okumuş cahıllerı ıkna edemıyoruzkı karadenızde her dere bır hidroelektrık santralı gel gelelım yerlı halkıda kişkırtıyorlar turizm getırısı daha fazla dıye ruzgar dersenız yıne oyle denızdekı gelgitler türkiyenın tum ıhtıyacını karşılıyacak boyutta uç yanımız denız ben gormedım denızdekı gelgıtlerden enerjı uretılen bır tesısımız varmı karadenız bolgesının yerlı halkı bu konularda becerılı ınsanlardır benım çocukluğumda artvınde bır nahıye kendı elektrığını kendılerı uretıyordu yaş 56 ben çocuktum hayran hayran bakardım nasıl elektrık uretılıyor nasıl işik verıyor dıye o zaman türkiyenın yarısı belkıde karanlıktı demek ıstedığım yap işlet devret modelıyle veya karadenızlıye santral tesısını kur devlete elektrık sat boyle bır model yapılabılır hes lere karşı gelenlerde o bolgede tatıl yapan rahatını huzuru kaçmaması için elınden gelenı yapan tuzu kurular

Önemli bir konuya değinmişin arkadaş

Türkiye nin 2010 elektrik enerjisi ihtiyacı yıllık 230.000.000.000 kWh. Hidroelektrik, rüzgar, güneş enerjisi santralleri bu ihtiyacı karşılayamaz. Bütün gelişmiş ülkeler gibi nükleer santral şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…