Doğrultucuda by-pass Diyotu

kamil318

Üye
Aşağıdaki sorunun cevabının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bence bu sistemde by-pass diyotu gerekli. Konu ile ilgili fikri olan var mı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tamam problem yok bence aklına takılan yer neresi?

tamam problem yok bence aklına takılan yer neresi?

Güç kaynağı bağlantısı kesildiğinde motor kendi depoladığı yük nedeniyle kendisine zarar verecek diye düşünüyorum. by-pass koyduğumuzda motorum - kutbundan çıkan akım + kutbuna geri dönecek ve harcanacak bence.

Güç kaynağı kesildiğinde D2 ve D3 diyotları zaten by-pass diyotu görevi görecektir.

Haklısınız hocam saat 7'den beri bu derse çalışıyorum sanırım ayakta uyuyorum. Kusura bakmayın böyle saçma sapan bir soru için sizin de vaktinizi aldım. Çok sağolun.

Ne demek önemli değil Yarın benim de sınavım var Azmi Hocadan mı ders alıyosun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…