Downlight Armatüre Hareket Sensörü Bağlanabilir mi?

tantan0606

Üye
Çizdiğimiz bir projede, Asma tavan olan lavabo-wc kısmında downlight armatür kullanmaya karar verdim. Fakat hareket sensörlü olması istenmekte. Downlight armatürler, hareket sensörü ile kullanılabilir mi? Eğer kullanılırsa, lamba ömrü çok mu kısalacaktır? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :cool:

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
zaman aralıgını kısa tutulmazsa sorun olmaz. birde benim düşüncem hareket sensörünü koöntaktöre bagla kontaktör üzerinden besleme olsun lamba fazla ise tabikide....

sorun olmuyor bağladım ve gayet sağlıklı çalışıyor patlayan lambamda olmadı.

Çizdiğimiz bir projede, Asma tavan olan lavabo-wc kısmında downlight armatür kullanmaya karar verdim. Fakat hareket sensörlü olması istenmekte. Downlight armatürler, hareket sensörü ile kullanılabilir mi? Eğer kullanılırsa, lamba ömrü çok mu kısalacaktır? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :cool:

Akkor lamba ise problem olmaz.

ama tasarruflu ampül ise ömür çok kısalır. lamba üreticileri günde 3-4 kapat-aç işlemine göre ortalama 5000 saat ömür verir.

ama lavabo ve koridor gibi yerlerde hareket çok fazla olduğu için kısa sürede lambalarınız bozulacaktır.

Lambanın her kapatılıp açılma işlemi ömrünü 3 saat kısaltır.

downlight armatürlerde elektronik anahtarlama ancak elektronik balastlar ile yapılmalıdır aksi durumda ampullerin ömürleri açma kapama sayısına göre azaldığı için kısa sürede ampülünüz keslir yada ömrü biter kısa aralıklı kalınacak yerlerde wc-lavabo koridor gibi yerlerde sensörlü downlightlerde ampul zaten gerçek aydınlık şiddetine kavuşana kadar işimizi bitirip çıkıyoruz profesyonel projelerde zaten elektronik balast uygulaması kullanılmaktadır

İster manyetik ister elektronik balast ne kullanırsan kullan süreyi ne kadar uzatırsan uzat farketmez kompakt floresan ampul sık açma kapamaya gelmez Sn Twist_of_Face'in belirttiği 5000saat çalışma süresi sık açma kapama neticesi muazzam derecede azalır ve çok kısa zamanda ampul keser. Ampul seçimi çok önemlidir aşağıdaki E27 duylu ürün bu uygulamalar için uygun gibi görünüyor soketli PL tipi varmı incelemek lazım.

OSRAM|PROFESYONEL|Genel Aydınlatma|Kompakt fluoresan lambalar|Ürün Özellikleri|Akıllı Kompakt Floresan Lambalar|OSRAM DULUX EL FACILITY|index

http://www.osram.com.tr/osram_tr/PR...ar/Teknoloji/Heavy-Duty_Ama-Kapama/index.html

e-27 duylu tasarruflu ampulleri bilirsiniz sensörlü tavan armatürlerinde kullanımı arızalara sebep vermektedir osramın bu gibi durumlar için ürettiği 1.000.000 (bir milyon) açma kapama ömürlü ampulleri bulunmakta ancak fiyatları 25 tl civarlarında gezmektedir

OSRAM|TÜKETİCİ|Ev Aydınlatması|Enerji tasarruflu lambalar|Ürün bilgileri|OSRAM DULUX SUPERSTAR

1 milyon açma-kapama nerede yazıyor acaba? ben zannetmiyorum öyle bir garanti verebileceklerini..

10 yıl ömür demiş ama laf kalabalığı, çünkü günde 2,7 saat kullanılır ise 10yıl demiş...!!!

Forum istatistikleri

Konular
129,210
Kullanıcılar
451,577
Son üye
economi_st

Yeni konular

Geri