ekranda motor hız kontrolu

muzikmp3

Üye

su videodaki sistemı s 7 300 ile nasıl yapabilirım istiyorum ekrandan ... ornek 1000 devir giricem motor 1000 devır doncek 2000 girince 2000 devirde donucek nasıl yapabilirim acaba ?

ktp 400 ve ya 600 panelden nasıl yaparım acaba ? denıyorunda olmuyr bır turlu invertor olarak lenze nın su tip inveroturunu kullnamk ıstıyorum ..
bu resımdekı invertoru normal pot ile hızını ayarlıyorumda da işte plc s7 1200 veya 300 ile ekran dan deger girerek nasıl ayar yapabılrıım acaba .. mumkun ise bir ornek ile acıkmyabilcek varmı herkeze tşkler .. ıyı gunler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba.kolay gelsin.öncelikle yaparken nerede sorun yaşıyorsunuz onu söyleyin.sizde siemens marka ürün kullanıyorsunuz mantık ayrı.ekran mantığıda aynı.sürücünün analog girişini biliyoruz.parametrelerinizden hız referansını analog giriş seçeneğine ayarlayın.run komutunu bir dijital çıkış alarak yapın.kolay bir işlem yapmak istediğiniz.sorunlarınızı söylerseniz daha kolay cevap alırsınız.

Şimdilik sadece teori olarak düşünüyorum. Elimde malzemeler yok şuan Lik yukarıda görünen invert ör ile pot yardımı ile hız ayarı yapabiliyorum bir motor a çalıştığım fabrikada! Yeni bir P l c alıp 1200 modelinden onunla deneme yi düşünüyorum! Zaten baştan ilk 3 uca pot resmi var oradan analog giris gibi düşünüyorum da iste 1200 den oraya nasıl giriş yapacağım onu bilmiyorum! Birde ileriye yönde döndürmek için ilk kontağı 12 v vermem gerekli diye biliyorum

Kullanacagin hız kontrol cihazinda RS485 haberlesme olursa arada PLC olmadan da bu hiz degistirme isini yapabilirsin. Lenze nin SMD serisinde bu ozellik yok.

PLC kullandiginda invertorde bu ozelligin olmasina gerek kalmayacak. Bu durumda da PLC de 0...10V analog cikis olmasina dikkat etmen gerek.

GLC286R 1Analog cikisa sahip, kullanimi kolay, ekonomik ve Türk Malı bir PLC dir. Hatirlatmak gorevimdir.

calıstıgım yerde bu cihazı kullanmıstı kitapcıgından cektım resımlerı sanırım 0- 10 v gırısı var kullancam plc de siemens 1214c dc-dc-dc olucak almayı dusundumgum sanırım 0 -10 cıkısı var dıye bılıyorum 2 adet analog cıkısı var .. nasıl baglarsam bu motora ekranda yazdıgım devırde hızını ayarlarım .... benım amacım plc ile yapbılme ekrandan yazıgım degere gore invertore elektrık gelcek ve motor o devirde doncek ... bır arkadasın yardımı ile boyle bir devre yaptı bana ... ekradan 250 d/dk gırıyorum devrede 250 oluyor ekrandan kac gırersek plc oyle oluyor ama bende nereye ne baglarsam invertor iler yonde calısmalaya baslar ... onu ugrasıyorum

Ekli dosyalar

• 20140816_071621.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 24
  • 20140816_071641.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • 20140816_071749.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
  • 20140816_071845.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 26
  • ekran.jpg
    259.9 KB · Görüntüleme: 26
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…