El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

trafo sayesinde galvanik izolasyonda sağlanıyor hiçbir şekilde 220v a çarpılmassın merak etme. trafonun gücünü 5-10w 40v olarak almalısın çünkü doğrulunca zaten 55-60v u bulacak.akım çok düşük olacağından voltaj elini suya soktuğundada düşmeyecek.amaç iyon akışı (daldırma galvaniz gibi )

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim uğraşıp çizmişsiniz. Allah razı olsun. Ben bu gün çıkıp elektronikçilerden bu malzemeleri tedarik etmeye çalışacağım. Akım şemasını çıkartıp götürsem bu malzemeleri bana verirlermi acaba

rica ederim.
evet şemayı çıkartıp gösterince malzemeleri alabilirsin.
geçmiş olsun.

sorabilirsin tabi foruma girdikçe cevaplarım. mesela 2k5 direnci 20mA e göre seçtim

I= 50v / 2500
I=0.02A
canın yanarsa 3k3 yada 4k7 ye çevirebilirsin. tedavi süresi uzar fakat. zaten iyonların akışını gözle göreceksin klorlu su gibi olacak ve bu beyaz beyaz iyonlar eline doğru ilerleyecek.

Ben ne olur ne olmaz bunları da alayım hocam denerim. peki 2K5 1W elemanını artırıp azalttığımda amper seviyesimi yoksa voltaj seviyesimi değişecek ?

Elinde yoksa bir tane ölçü aleti (multimetre) almayı ihmal etme.
Transformatörü ters bağlarsan
(Prizden 220 voltu, transformatörün 220Volt girişine değilde,
40V çıkışına bağlarsan)
bu sefer çıkışta 1000V elde edersin.
5-10 TL lik basit bir ölçü aleti ile olası kazaları önlersin.

Bu arada aynı fakültede okumuşuz.

Hocam çok sağolun uyardığınız iyi oldu bir tanede multimetre alayım. Çok memnun oldum ben yeni mezun oldum siz hangi yılda mezun oldunuz acaba bölüm elektrik elektronik mi ?

Evet elektrik elektronik.
Ben biraz uzattım, geçtiğimiz eğitim öğretim yılının
güz döneminde mezun oldum.
Avluda karşılıklı sigara içmişizdir muhtemelen.
O sıralar beni yakalasaydın hemen yardımcı olurdum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…