Elektrik çarpması hk.

Çarpılma gerilimi, üzerinden geçen akım ve çarpılma süresi miktarı etkenler değil midir? ışık hızı ne alakadır, yanlış bir şey mi söyledim onu anlamadım

Tepkiler: huh
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Olay zaman ile kesinlikle orantılı. Şok
geçirme veya kasların felç olma zamanı
ile gerilim ve akım büyüklüklerini dikkate
almak gerekli.

Işık hızında gidenlere elektrik iyi davranabilir. [emoji41]

Çarpılma gerilimi, üzerinden geçen akım ve çarpılma süresi miktarı etkenler değil midir? ışık hızı ne alakadır, yanlış bir şey mi söyledim onu anlamadım

Bu konuda anlık zamanı ile ışık hızını aynı birimde ifade ettim .
Bu konuda canlının elektrik enerjisi ile çarpılıp veya çarpılması anını anlayabileceği durum değildir .
Ya çarpılmıştır , ya çarpılmamıştır .
Çarpılmıştır yaralanma ( zaman + diğer faktörler işler ) , ölüm var ise '' ALLAH rahmet eylesin ''

Olay zaman ile kesinlikle orantılı. Şok
geçirme veya kasların felç olma zamanı
ile gerilim ve akım büyüklüklerini dikkate
almak gerekli.

Işık hızında gidenlere elektrik iyi davranabilir. [emoji41]

Tek '' YÜCE ALLAH '' sonsuzdur !!!
Canlılar ve cansızlar bir zamana tabidir .
Hayat ( ömür ) demek zaten bir zaman demektir .
Zamansız hayat düşünülemez .
Ben zaman yok demedim yanlış anlaşılmasın .
Çarpılmanın bile bir zamanı vardır , ( Işık hızı zamanı )
Belli şartlar yerine getirse .
30 mA kaçak akım rölesi hayatımızı kurtarabilir .

Kolay Gelsin .Sağlıcakla Kalın .

Moderatör tarafında düzenlendi:
voltaj yüksek oldu mu her türlü çarpıyor çünkü yüksek gerilim voltajı bilindik yalıtımları delebiliyor (elbise, ayakkabı, kontrol kalemi vs) fakat voltaj düşük oldu mu, o anki dirence göre değişen bir durum oluşuyor, örneğin 220 v ve aşağısı bir ayakkabı yalıtımını geçemeyebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…