Elektrik şantiye şefliği

**poyraz**

Üye
Merhaba,
Ruhsatta elektrik şantiye şefi olarak imza atacak kişinin yalnız emo sicil numarası yeterli mi (yani bu kişi elektronik mühendisi veya bilgisayar mühendisi olabilir mi ) yoksa emo kaydının yanında diplomasında elektrik mühendisi olduğunu ibraz ettirmeli mi ?

Benim bildiğim şantiye şefi olabilmek için 5 yıllık mühendis olmak gerekiyor.

Tamam meslekte 5. Yili doldurdum fakat elektrik santiye sefligi degil zayif akim santiye sefligi yaptim
elektrik şantiye şefliği için elektrik mühendisi olmak gerekir. sadece elektronik veya makina olmaz. elektrik elektronik olsa olur. kısaca elektrik ibaresi şarttır. slm

şantiye şefinden ayrı olarak elektrik şantiye şefi demi görev alıyor şantiyede.

Ruhsat da şantiye şefinin ismi ayrıca projeleri çizenlerin ismi olur..elektrik şefi ne alaka...?

inşaat ruhsatı kapsamında alınan şantiye şefliği için her hangi bir süre ve branş sınırlaması yoktur. sadece mühendis olmanız yeterlidir. 1 yıllık makine mühendisi de 20 yıllık inşaat mühendisi de şantiye şefi olabilir.

Tamam onu biliyorum..şantiye şefliği kasdedildi ise yapılabilir...arkadaşımız elektrik şantiye şefi yazınca..?

yani branş ayrımı olmaz. sadece 1 şantiye şefi olur. elektrik için ayrı sıhhi tesisat için ayrı şantiye şefi aranmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,877
Kullanıcılar
451,007
Son üye
Kalyoncu 24

Yeni konular

Geri