elektrik dükkanı açmak için araba gerekli midir?

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
22/07/2009 tarihinde internette yaptığım araştırmada sosyal riski azalma projesini duydum.(devlet iş yeri açma belgesi olup maddi imkanı olmayanlara işyeri açma kredisi veriyor 5 yıl vadeli sıfır faizli)yaptığım araştırmada bu kredinin çoğunlukla doğu ve güneydoğuda kullanıldığı vardı.bende bu kredi sadece doğuda mı var diye sormak için bimer'e e-mail yazdım.benim bu mesajım yaşadığım ilçe kaymakamlığına iletilmiş ve oradan bana bilgi verilebileceği söylendi.bende gittim sordum bana verilen cevapta:
sosyal yardımlaşma vakfına kayıt belegsi getir
proje hazırla
ustalık belgesi al dediler
bende istediklerini hazırladım.ama projeyi dilekçe olarak yazdım ve isteklerime servis aracı ekledim.1990-1994)model bunun içinde diğer isteklerimin yanına 3500 tl bir miktar istedim.
sosyal yardımlaşma vakfı üyeleri toplanıp bu kişiye yardım edilmesi uygundur demesi gerekiyormuş.bu üyeler toplanmışlar(bugün öğrendim bu konuyuda birde size sorayım dedim) araçda ne için demişler?ben zaten kırsal bir kesimde yaşıyorum.yaşadığım ilçe 5000 nufuslu.başvuruyu ilk yaptığım gün sosyal yardımlaşma vakfı müdürü bana dedi ki:
arabaya ne gerek var motorsiklet sana yeter!
bende müdüre dedim ki:
bana her işde bir tane merdiven lazım motorsikletle bu merdiveni nasıl taşıyacağım?
sesini çıkarmadı ama kurul üyeleri araba da ne oluyormuş deyip benim başvuruyu kabul etmemişler.yapacakları şey bu kişiye devlet kredi verebilir deyip dosyamı başbakanlığa göndermek ve oradan onay çıkarsa gelen parayı bana iletmek.
şimdi benim görüşüme göre elekrikçilik yapmak için araç gerekli midir?yoksa gereksiz midir?
benim cevabım gereklidir.

Senin önünde cok geniş bir nehir var ,devlet adında birde köprü karşındanda kaymakam ve sosyal yardımlaşma müdürü geliyor .Bunlardan birine **DAYI** demen gerekiyor O KÖPRÜYÜ geçene kadar, onuda sen bulacaksın!

Evet Türkiye' de mantık aramanız saçma. Kimse araba istemeniz doğru mu yanlış mı mantıklı mı saçma mı bakmaz. Kimin adamı olduğunuza bakar. Bir örnek vereyim. İş için güneydoğuda birkaç ile gittim. Kıştı ve kaldığım 1-2 otelde belediyenin seçim öncesi fakir halka! dağıttığı yardım kömürlerinin kullanıldığını gördüm. Koskoca otel sahibinin fakir halk için dağıtılan yardımı alabilmesi sizce mantıklı mı? Onun için siz kafanızı yormayın araç gerekir mi gerekmez mi diye. Bağlantılarınız olsaydı müşteri bile tahsis ederlerdi.

arkadasım ayagını iyi kotu yerden kesecek bi araba olsa iyi olur ama yoksa motosikletle işi gorcen sen yeterki iste ALLAH C.C den motor ne olur ne arabalar alırsın yeterki kalbini temiz tut sakınha kımseye dayı deme demekı işin ve ekmegın helal olsun ben motoro da bindim arabayada ama onemlı olan niyet ve kalbini yonu;dayı muhabbetine gelince o dusunce ile gidersek (kolay para kazanma yolu)daha çok gelir gideriz

22/07/2009 tarihinde internette yaptığım araştırmada sosyal riski azalma projesini duydum.(devlet iş yeri açma belgesi olup maddi imkanı olmayanlara işyeri açma kredisi veriyor 5 yıl vadeli sıfır faizli)yaptığım araştırmada bu kredinin çoğunlukla doğu ve güneydoğuda kullanıldığı vardı.bende bu kredi sadece doğuda mı var diye sormak için bimer'e e-mail yazdım.benim bu mesajım yaşadığım ilçe kaymakamlığına iletilmiş ve oradan bana bilgi verilebileceği söylendi.bende gittim sordum bana verilen cevapta:
sosyal yardımlaşma vakfına kayıt belegsi getir
proje hazırla
ustalık belgesi al dediler
bende istediklerini hazırladım.ama projeyi dilekçe olarak yazdım ve isteklerime servis aracı ekledim.1990-1994)model bunun içinde diğer isteklerimin yanına 3500 tl bir miktar istedim.
sosyal yardımlaşma vakfı üyeleri toplanıp bu kişiye yardım edilmesi uygundur demesi gerekiyormuş.bu üyeler toplanmışlar(bugün öğrendim bu konuyuda birde size sorayım dedim) araçda ne için demişler?ben zaten kırsal bir kesimde yaşıyorum.yaşadığım ilçe 5000 nufuslu.başvuruyu ilk yaptığım gün sosyal yardımlaşma vakfı müdürü bana dedi ki:
arabaya ne gerek var motorsiklet sana yeter!
bende müdüre dedim ki:
bana her işde bir tane merdiven lazım motorsikletle bu merdiveni nasıl taşıyacağım?
sesini çıkarmadı ama kurul üyeleri araba da ne oluyormuş deyip benim başvuruyu kabul etmemişler.yapacakları şey bu kişiye devlet kredi verebilir deyip dosyamı başbakanlığa göndermek ve oradan onay çıkarsa gelen parayı bana iletmek.
şimdi benim görüşüme göre elekrikçilik yapmak için araç gerekli midir?yoksa gereksiz midir?
benim cevabım gereklidir.
Merhaba
Sevgili arkadaşım. Öncelikle araştırman ve başvurun için seni kutlarım. Ancak Kaymakam ile bizzat görüşmeni ve durumunu izah etmeni tavsiye ederim. SYDV müdürü ve çalışanları maalesef doğu için akıtırlar, ama bu taraflara doğru gelince vermemek için tüm seçeneklerini kullanırlar.
Doğuda toplanan kurul her müracaata verilsin onayı çıkartırken, benimde bir sefer vekaleten katıldığım vakıf toplantısında 130 kişinin müracaatında sadece 12 kişiye onay çıkmış, onlar da 50 tl 100tl 150 tl lik para yardımları şeklinde olmuştur.
Sabırla ve azimle mücadele etmeni diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

arkadasım ayagını iyi kotu yerden kesecek bi araba olsa iyi olur ama yoksa motosikletle işi gorcen sen yeterki iste ALLAH C.C den motor ne olur ne arabalar alırsın yeterki kalbini temiz tut sakınha kımseye dayı deme demekı işin ve ekmegın helal olsun ben motoro da bindim arabayada ama onemlı olan niyet ve kalbini yonu;dayı muhabbetine gelince o dusunce ile gidersek (kolay para kazanma yolu)daha çok gelir gideriz

sn 3elibrahim

Halk arasında genel bir tabir olan köprüyü geçme ve köprüyü gecene kadar dayı deme HARAMA teşvik degil işinin görüle bilmesi için kaymakam ve sosyal yardımlaşma müdürünün gösterdigi yoldan gitmesi gerktigini İFADE EDER . üstteki yazımı sizden başka kimse sizin yorumladıgınız gibi yorumlamıyacaktır.

cevaplar için teşekkür ederim.bir kaç gündür işlerim kötü gittiği için internete giremedim.evide taşıdım.borcundan dolayı interneti ve telefonu yeni evime bağlatamadım.
neye kime kızacağımıda bilmiyorum?meslek lisesi mezunuyum,ama mesleğimi yapacak ne sermaye nede iş bulamıyorum.
ve işlerde gittikçe kötüye gidiyor!allah yardımcımız olsun hepimizin!

Allah hepimize sabır versin ama kafanıza takmayın herşey yoluna girer. İnsanlar hayatlarında hiç ummadığı düşüşler veya çıkışlar yaşayabiliyor.

bencede araba şart ilk açtığım işyerini arızalara vaktinde gidememem ve arızalı parçayı nakliye aracılığıyla iş yarime götür getirden dolayı çok müşteri kaybetmem sonucu işyerimi enfazla 3 yıl ayakta tutabildim allah sana yardım etsin durumun çok zor hele devletin eline kaldıysan dahadazor

kardeşim ortam okadar değiştiki.Artık bırak arabayın olmamasını insanlar önce altındaki arabana ,sonra giyim kuşamına ve konuşmana göre muamele yapıyorlar.İnancın olsun ustalığın bilgiyin önemi bu sıralamada çok gerilerde kalıyor.fiyatlandırıp teklif verdiğin bi işi eğer ki git iyi bi araçla bak overdiğin fiyatın daha üzerinde alırsın işi.yani ihtiyacın oldunu hissettirdiğin anda işin biter.Bu yüzden sakın hiç bi şeyin olmasa dahi bunların yokluğunu hissettirme.gerekirse araç kirala git ama hissettirme.artık düşene bi tekmede insanlar atıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,064
Kullanıcılar
451,344
Son üye
sezgin12

Yeni konular

Geri