Elektrik Devre Sorusu

elektrkci

Üye

Dirençler 12 ve 8 bu devreyi nasıl çözebiliriz üçgen yıldız dönüşümü yapılarak çözüm isteniyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yardım edebilecek yok mu?

Yukarıda mantık hatası yaptığımı fark ettim bir direnci heriki eksende simetrik iki taraftada dönüştürülmemeli. 4 parçadan birini dönüştürüp devamında karşısındaki devre yıldıza çevrilmeli. Birazdan son halini çizerim.

Son düzenleme:

Doğru çözüm yöntemi budur. Artık gerisini kolayca halledersiniz umarım. Üniversiteyi bitireli 17yıl oldu çözüm mantığını unutsamda hata yaptığımın hemen farkına vardım

Yaşlı uzman hocamızı gerçekten tebrik ediyorum, her konuda cidden başarılısın sayın hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…