Elektrik Mühendisliğinde Memurluk

Bir uyenin yorumu devlete kadrolu muhendis alinmiyor yonundeydi. Artik sadece sozlesmeli aliyor diye yazmisti. Bu konuda kesin bilgisi olan var mi

Bir uyenin yorumu devlete kadrolu muhendis alinmiyor yonundeydi. Artik sadece sozlesmeli aliyor diye yazmisti. Bu konuda kesin bilgisi olan var mi
Çalıştığım devlet kurumunda çalışan bütün mühendisler sözleşmeli personel ; dahası söylediğiniz gibi lisans KPSS yeni gelen mühendisler de sözleşmeli personel olarak geliyor ; ben yakın zamanda memur kadrosuyla devletin mühendis aldığını hiç duymadım ....

Maaslar farkli mi peki. Birde sozlesmeliden kadroya gecis kolay yapiyorlar mi
Sözleşmeliden memuriyete geçiş ancak müdür olursan oluyor , maaşlar kuruma göre değişiyor , rakam vermeyim şık olmaz ama yeni mezun bir mühendis ile yıllanmış bir mühendis arasında çok da uçurum fark yok .....

Rakam vermenin sik olmayacaginin farkindayim o yüzden rakami sormadim aslinda. Ssozlesmeli ile kadrolu arasinda cok fark var mo diye sormak istemistim.
Ayrica diyelim ki sozlesmeli basladik. Emekliloge kadar is garantili bir sekilde boyle gitme sansi var mi yoksa ozel sektor gibi jep diken ustunde mi oluyorsun

Sözleşmeli personel memuriyetin çoğu hakkına sahip , işden çıkarılma gibi bir durumun hiç yok , onu bırak çalıştığın kurum özelleşse bile devlet seni tekrar bir yere atıyor , boşta kalmıyorsun , yahu google a sözleşmeli personel nedir yazıp bir incelesene bana cep telinden vıdı vıdı yazdırıyorsun

O isi yapan bir insanin ilk agizdan verdiği bilgiler ile internette dolasan bilgi kirliligi hic birbirini tutar mi cok faydali bilgiler oldu bunlar. Sagolun

O isi yapan bir insanin ilk agizdan verdiği bilgiler ile internette dolasan bilgi kirliligi hic birbirini tutar mi cok faydali bilgiler oldu bunlar. Sagolun
Ben sana daha bomba bir şey söyleyeceğim , özelleştirme kapsamındaki devlet kurumlarına KPSS ile atanan sözleşmeli mühendisler kurum özelleştirilirse 4-c oluyor , bu yüzden tercihlerini iyi yap , bu söylediğim durum kurumda önceden çalışırken sonradan çalıştığı kurum özelleştirme kapsamına alınanlar için geçerli değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…