eLektrik mi yoksa elektronık mı?

system16

Üye
merhaba arKadaslar...
elektrık we elektronık ne kadar bır bıbırı ıle ayrılmaz bı butun olsa da sızın ıcın elektrık mı yoksa elektronık mı daha ön planda?

Elektronik, elektrikten daha kapsamlı olduğu için ben de elektronik derim. Elektronik mühendisliği mezunu olduğumdan böyle düşünmüyorum. Sektördeki ilerleme ve büyüme (her ne kadar bizim ülkemizde elle tutulur çok fazla birşey olmasa da..) çok ileri boyutta. Bu yüzden de CAE programları üreticileri son zamanlarda yüksek frekans elektroniğine yönelik entegrasyonlar çıkarmakta. Tabii düşük frekans için de mevcut ancak yüksek frekans ile ilgili konulara yönelme daha fazla.

Saygılar

Her ikisi de eşit derecede önemli, birbirini tamamlıyor

tabiyki elektronik ..elektrikçi elektronikçinin işini yapamaz ama elektronikçi elektrikçinin işini yapar

Severek yapılan işte,başarı kaçınılmazdır.Hangisini severek yapacağınıza inanıyorsanız,o
mesleği seçmek en doğrusudur.

Elektronğin ayrı uamanlık alanı var, Elektriğin ayrı uzmanlık alanı var. ikiside eşit, elektrik bu işin düşüncesi elektronik ise ayni fikrin gelişmiş kısmı

dar kalıplarda düşünecek olursak elektrik işinde daha çok istihdam ve para var.elektronikçilik tabiki daha zevkli ve kapsamlı ama çok kurumsal tesislerin haricinde kimse elektronikçi aramıyor.

tabiyki elektronik ..elektrikçi elektronikçinin işini yapamaz ama elektronikçi elektrikçinin işini yapar

Sizlere Katılmıyorum sn Turbojet Elektrik Gelmezse Elektronik olmaz ve bu işlevsel türev doğmazdı, Ben Elektrikci olarak Elektronik devreleri gayet güzel anlıyor ve tamir ediyorum ve hatta kendim geliştiriyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Geri