Elektrikle Uğraşan Kişi Nasıl Bir Ölçü Aleti Seçmeli

musacee

Üye
iyi çalışmalar arkadaşlar .......

-ben elektrik teknikeriyim
Ama bir ölçü aletim yok aslında vardı kırıldı yenilemek istiyorum... eski ölçme aletimle akım, gerilim, direnç, ve iletken ölçe biliyordum nasıl bir ölçü aleti tavsiye edersiniz..
elektrik işleri yapıyorum
kompanzasyon yapmaya çalışıyorum
kumanda işleri yapıyorum..
elk motorları ile çalışmalarım devam ediyor.
genel kulana bileceğimiz.. ucuz maliyetli bir ölçme aleti almak istiyorum..
ben şöyle düşünüyorum bir elektrik teknikeri yada teknisyeni ölçü aletinden aldığı rakamları kısa hesaplarla diğer birimlere dönüştüre bilmeli çünkü ölçme aletleri çok pahalı.. hepimizi başına böyle bir sorun varır.

bence bu genel bir sorundur..
mesela cosQ değerini ucuz maliyetli bir ölçme alti ile nasıl yapa biliriz...

yada daha başka bir değeri ...

bilği paylaştıkça güzelleşir.....
kısa yorum ()))))ben düşünüyorumda neden ısrailliler çok ileride çünkü makine kimyada çalışan arkadaşlarımla yazıştığımda israilliler bilğiyi kendilerinden başkasına söylemezler.. avrupadaki nazilerin soy kırımından sonra ise aynen japanlar gibi çalışma üretme sevdalısı olmuşlardır))))

sayın musacee

bence ölçü aleti bir kere alınır, ucuz bir şey istiyosun ama bi analizör almanı tavisye ederim. sistemin endüktif mi kapasitif mi olduğunu bile grafik üzerinde görebilirsin...

Tek ölçü aleti ile,tüm ihtiyacını karşılamak için alacağınız ölçü aletleri biraz pahalıdır (4000-
7000 ytl ).En uygunu ,aslında böyle bir alettir.Böyle bir alet almak istemiyor iseniz,genel
kullanım için,1 adet küçük akımlar için çatal tip pensampermetre,1 adet normal tip pens-
ampermetre ( Cosq,kw,akım ölçebilen ),1 adette avometre almanız uygun olabilir.Alacağı-
nız ölçü aletlerinin RMS ölçüm yapan tip olması gerekir.Marka olarak,Chauvın Arnoux,Fluke,
Kyorıtsu'yu tavsiye ederim.

analizatörleri incelemeye boş zamanımda çalıştım verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekür ederim.
sayın fahri yetiş

1 adet küçük akımlar için çatal
1 adet normal tip pens-ampermetre ( Cosq,kw,akım ölçebilen ),
1 adette avometre almanız uygun Alacağınız ölçü aletlerinin RMS ölçüm yapan tip olması gerekir.Marka olarak,Chauvın Arnoux,Fluke,

bu tarz bir ölçü aleti aldığımda
fuat bölükbasi
zerria
volcanoos ismli arkadaşları dediği gibi analizatörle yaptığımız işleri yapa bilecekmiyiz ..

sayın zerria finest 170 fiyatını bulamadım aceba fyatı ne kadar kim satıyor varmı bir satış temsilcisinin wep adresi..

sayın fuat bölükbasi wep adresini inceledim ancak fiyatını anlamadım hangi ürünü tavsiye edersiniz aceba listedekilerden. fiyatı ne kadar saolun..

Analizör aldığınızda ( aldığınız analizöre bağlı olarak ),bahsettiğim ölçmelerin dışında birçok
ölçü daha yapabilme imkanlarınız da olacaktır.Anaizör dokümanlarını incelediğnizde bu fark-
ları görebilirsiniz.Çok kapsamlı ölçü yapmayı düşünüyor iseniz,analizör almak tabiki daha
uygundur.Ancak,basit ölçümler için,analizörü kullanmak biraz eziyetli olabilir.Bu itibarla,
analizör alsanız bile,harcıalem ölçümler için,bahsettiğim ölçü aletlerini edinmenizde yarar
var.

fluke'den şaşma "10"numara ölçu aletidir.Tavsiye ederim

Tartışmasız fluke.hata yapsan bile,yani omajda elektrik versen bile volt gösterir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…