Elektronik Aygıtların Hangilerinde PIC Kullanılıyor?

plc ler otomasyon alanında endüstriyel ortamlarda nasıl vazgeçilmez hale geldi ise, elektronik ortamlarda pic ler odur. amatör uygulamalarda kullanılıyor yorumu çok amatörce olmuş kanaatindeyim. alıcı verici devrelerinde, kapı kartlarında asansörlerde,lcd uygulamaların saatli devrelerin, ledli tabela ,ses ritimli su shov, animasyon ve aklıma gelmeyen pek çok uygulamada picler kullanılıyor saygılar

pic basit kaldığı için arm veya atmel kullanılıyor.

@Bursa abü , mesela şu eleman sana basit geliyorsa senin elinden biraz su içsek ? :

PIC32MX795F512L

interpolasyon yapabiliyor mu? çalıştın mı hiç?

interpolasyon yapabiliyor mu? çalıştın mı hiç?

Tüh be işi bilen birini bulduk diye sevinmiştim.
Uğraştın yazamadın anlaşılan.

2004 yılında , altı üstü makine mühendisi bir arkadaşımız (yani küçümsemek değil - programcı filan değil demek istedim)
16f877 ye neler yaptırmış :
İnternette örneğinin bulunmaması yapılamadığı sonucunu doğurmaz.

Bir kaç tanede eeexpolorer den vardı ama bulamadım nerelerde.

programcı değilim. hardware çalışırım. 14 yıldır bu işin içindeyim. binlerce elektronik kart gördüm. yüzlerce kart tamir ettim. resimden de anlayacağın üzere cnc ağırlıklı çalışıyorum. hiç bir kartta pic görmedim. stajerler uğraşıyor burada.

Bu başlığı açan arkadaş sağ olsun elekronik konulu ne kadar forum varsa aynı kelimelerle sormuş.

Japon ürünlerinde pic göremezsin , alman ürünlerinde göremezsin , hollanda belçika ürünlerinde göremezsin.
Sebebi başarısız oluşu değildir.
Tamamen milliyetciliğe dayalı sebeplerdir.
Pic usa , atmel alman , renesas japon gibi...

Pic ler ile senin avatardaki oyuncaklardan yapılabilir hatta TR de bu işi yapanlar çok.

Aslında bunları karşılaştırmak pek mantıklı değil .
Hepsinin yeri var kullanmasını bilene.
Bir gün bir, diğer gün diğeri günlük ihtiyaçları karşılayan ürünler çıkarıyor.
Arm çekirdek bu günlerde görsel ürünlerde kullanılması dolayısıyla ön planda mesela...
Ama arm sadece çekirdek , isteyene istediği gibi...

Son düzenleme:
siemens nümerik kontrol ünitesine oyuncak diyorsan herhalde isviçre cern'den foruma katılıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…