Elektronik devre tasarımı

OguzDogan

Üye
Arkadaşlar ben elektrik bölümü mezunuyum fakat elektroniğe çok fazla merakım var.Sorum şu ben bir elektronik devre tasarımı yapacak konuma gelmek istiyorum nereden başlamalıyım bilmiyorum.Elektrik bölümü mezunu olduğum için kapılarla kendi branşıma ait devreleri tasarlayıp çizebiliyorum,plc ile devreleri tasarlayıp çalıştırabiliyorum.mikroişlemci pic op-amp transistörlü yükseltgeç gibi devreler kafamı fazlasıyla karıştırıyor.Elektriğin kontrolünü ne tür ve nasıl bir mantıkla elde edildiğini anlamamın ve kendi devremi tasarlamam için gerekli olan kitap site nedir yardımcı olursanız sevinirim.Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Yapa yapa öğrenirsin. En zevklisi bol bol devre yapmak. Malzeme bol kaynak bol. Eskisi gibi değil herşeye ulaşmak kolay

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ik-elektronik-teknolojisi-alani-2-linkte.html

Merhaba.Forumumuzun MEGEP dökümanları kısmında,özellikle de yukarıda 2 bölüm halinde RAR dosyalarını netten indirip,belirli modüller halinde sistematik olarak da çalışmanızı tavsiye ederim.Bilmediğiniz noktaları buradan (Yaşayarak veya tecrübe edemeden de bu önemli konuları veya görmeden gözünüzden kaçan çok önemli de detayları) belirli bir program dahilinde buradan okuyup öğrenebilirisniz.Bunları indirip (rar şifresi de forumuzun isminin uzun açılımlı olan halidir.) pc'nizin hdd'inde bir arşiv şeklinde depolayıp,boş kaldıkça çalışırsanız çok faydalı olacaktır bunlar sizin için.Kolay gelsin.

teşekkür ederim bu kadar hızlı yardım ettiğiniz için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…