Elmadağ Trt Tv-Fm Ana Verici İstasyonu 34,5 Kv b.h ve Gölbaşı şalterden görüntüler...

arkadaşlar bu görüntüleri Elmadağ zirve gezimde almıştım...

Elmadağ Trt Tv-Fm Ana Verici İstasyonu,sol tarafta betonarme trafo postası ama sanırım kullanılmıyor....

Elmadağ Trt Tv-Fm Ana Verici İstasyonu 34,5 Kv Besleme Hattı (Elmadağ Gölbaşı sırtları),resimdeki arkadaşlar Trt'nin Elektrik Teknisyenleri,az sonra hatta bir izalatör değişimi yapılacak ve Elektrik Teknisyeni Ömer arkadaş hattın elektriğini kesmek üzere Gölbaşı Tedaş şaltere inicek...

ve Gölbaşı Tedaş şalter sahası,gerçekten çok görkemli...Resimdeki hattın gerilimi sanırım 380 Kv,araba geçmediği zaman hattan çıkan ses ve ortam kokusu gerçekten ürkütücü,şakası yok 380 Kv,saygı duymak gerekir,bu koca güce saygılı olmamak ciddi anlamda hatadır zaten,haddini kötü şekilde bildirir...

Şalterin Konya yolu tarafından bir hat,arka tarafıma yani Konya yolunu dik kesip güneye doğru akıp gidiyor....

uzun yıllardır Tedaş v.b gibi yerlerde çalışan arkadaşlarımız buraları çok iyi bilirler,verdiğim bilgilerde yanlışlık varsa söylerlerse düzeltirim....

iyi seyirler.....

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Sn.Mürsel Dedeoğlu;
Öncelikle paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.
1.resim: Beton köşk 3,5 kv küçük bir dağıtım merkezi ayrıca 400 v olarak çıkarak TRT vericilerini besler.
2.resim: 34.5 kv havayi hat.Bahsettiginiz vızıldama ise korona olayıdır.Yani hattaki manyetik alanın havadaki iyonlarla çarpışmasından dolayı açıga çıkan vızırdama.
3.resim: Gölbaşı 380 kv İndirici merkez,kırmızı beyaz direk ise 154 kv enerjinin iletildiği iletim hattı.
4.Resim: 380 kv enerji iletim hattı ve diregi.

anladım Emrah bey,tşk ederim ilginize ve düzeltmelerinize,bakan arkadaşlar bilgi edinsinler....

bide şalter merkezi değilde bizim kullandığımız şalt merkezi adı veriliyor.

öncelikle resimler güzel olmuş gerçekten son resimdeki çatal pilon direk iki tane yan yana durur sanırım Doğu Kayseri , Batı Kayseri E.N.H . Gerçekten çok görkemli ses ve görüntü bakımından .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…