EMO kaydı ve proje imza

elektrik67

Üye
Arkadaşlar Emo ya kayıt olup elektrik projelerinde imza yetkisi kazanmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verebilecek olanlar var mı.Yani çalıştığım işin dışında ek gelir olsun kendimde proje çizip onaylamak istiyorum Yapı denetim firmalarıda bazen bu tür isteklerde bulunuyor sanırım. Çoğu meslektaşımın merak ettiği bi konudur.Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırlarsa memnun oluruz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

1-Odaya kayıt olduğunuz an diploma tarihinizden itibaren tüm aidat borçlarınız peşin alınır.
2-SMM belgesi almanız gerekir bunun için odanın 3-4günlük kursu var ücretli.
SMM belgenizi ya çalıştığınız firma üzerinden göstereceksiniz yada şahsınıza
ait firma açmanız gerekir.

SMM belgesi olmadan vede firma bilgisi vermeden de proje imzalandığını duymustum?

sağolun anladım pekala ek olarak yapı denetim firmalarında çalışma nasıl oluyor.bu konu hakkında bilginiz var mı

sağolun anladım pekala ek olarak yapı denetim firmalarında çalışma nasıl oluyor.bu konu hakkında bilginiz var mı

Yardımcı denetci mühendis Aylık 500tl karşılığı Ana denetçi mühendis 1000tl üzerinde alıyor. Sadece firmada görünüyorsun ve imza atıyorsun. Yani işin sorumluluğunu üzerine alıyorsun. Ana denetçi olabilmek için 12sene çalışmışlığını ispat etmen gerekiyor ve ayrıca sınavı var.Yardımcı denetçi için koşul yok.

Bilgilendirmeniz için sağolun çok faydalı oldu .. Pekela işin sorumluluğunu alıyorsun dediniz. Yardımcı denetçi için ilerde sıkıntı olabilir mi.

2 ilave daha yapayım.
ilki, smm belgesi alabilmek için emo nun istediği bazı dersleri lisans ogreniminiz sırasında almıs olmanız gerekiyor. bu dersleri, emo nun sitesinden ögrenebilirsiniz.
ikincisi, yanlış degilsem smm belgesini her yıl belli bir ucret karsılıgı yenilemeniz gerekiyor.

ama imza için gerekli dersleri alanlar da yine SMM kursuna gidecekmi?..ee nie o zman opsiyon seçip mecburen o dersleri aldık..saçmalık yokmu

para tuzağı hep başka bişey deil...peki yanlızca üye olsak firma göstermeye gerek yok dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…