EMO Mühendis Ücretlerini Düşürdü mü?

EMO' dan bir mesaj aldım değerli meslektaşlarım TFF mezunları sadece 1 sınava girerek mühendis olacakmış...

Buradan piyasasadaki mühendis arkadaşlarıma sesleniyorum sizlerin 4000 TL' ye yapacağınız işi TFF' den geçerek mühendis olmuş çakma bir mühendis 1000 TL' ye yaparım diyerek sizin ekmeğinizle oynayacaklar böyle şeylere hazırlıklı olun... GARDINIZI ALIN...

Ayrıca benim gaspçı TFF' li arkadaşlarım size sesleniyorum ve öncelikle sizi Allah' a havale ediyorum hakkız yere başkasının ekmeğine göz dikmek kul hakkı yemektir. Kul hakkını görmezden gelirseniz biz mühendisler olarak hakkımızı yedirmeyiz zaten rahat olun siz...

Saygılar....

eksik bilgi sinava girince diplomalari da adrese yollayacaklarmis.

eksik bilgi sinava girince diplomalari da adrese yollayacaklarmis.

EMO' nun izlediği iktidar karşıtı politikaların meyvesi bunlar. İktidar böylemi yapıyorsunuz mühendis arkaDaşım alın size lan dedi resmen ve kol gibi kitledi tüm mühendislere. Aslında bütün suç EMO' nun çünkü bu güne kadar her kim iktidarla ters üştü ise iktidar bir şekilde onları sindirip yok etmesini bildi. EMO' nun bunu öngörmesi lazımdı...

TFF'lere mühendis olma hakkı vererekte diğer yandan; büyük çoğunluğu iktidara oy vermeyen mühendis tayfasının karşısına, önüne bir dilim ekmek atarak kendi tarafına çektiği TFF' lileri çıkaracak. Böylece buradan kaybettiği oy oranını buradan dengeleyecek. İktidarın seçim ekibi gerçekten neredeki taşı sıkıp suyu çıkaracağını çok iyi biliyor.

Özetle amaç yukarıdaki gibi.. Forumdaki siyasetten anlayan tecrübeli abilerim bu işleri çok iyi bilirler....

Örnekleme: Polislere askerlik görevi kalktı sonucunda ne oldu emniyet güçlerinin tamamı iktidar yanlısı oldu ve polis kardeşlerimizin ve yakınlarının büyük çoğunluğu iktidara oy verdi....

ÖZETLE AFERİN SANA EMO BÜTÜN SUÇ SENİNKEN BİRDE ÇIKMIŞ TFF' LER HAKKIMIZI YİYECEK BAKIN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK DİYE E-MAİL ATIYOR...

Saygılar..

Son düzenleme:
türkiyede maalesef hak eşitliği yok ben emekliyım oğlumda mühendis oğlum aldığı maaşi hakedıyormu sorarsanız eğer durust hak hukuktan yana konuşursak hak etmıyor hakkını arıyan fazlasıyla alıyor gerı kalan vatandaş ne olursa olsun türkiyede benım şahsı goruşum oğretmen ,mühendis ,doktorlar,hakkından fazlasını alıyor polis gecesı gunduzu yok asker eskıdendı yüksek maaş alt tabaka 657 zaten allah yardımcıları olsun ha türkiye bu kesımlede bıtmıyor sabahın korunden akşamın karanlığına kadar çalışan çiftçi köylü haklarını alabılıyormu? kocaman hayır hayvan yemı 60-70 tl süt kğ 1 tl bu hakmı adaletmı allaha şukur emeklıyım yetmıyor çalışıyorum yan gelır almadan geçinmek zor uzerlerıne alınmasınlar lütfen 3-4 yıl universıte okudum dıplomam var deyıp insanlardan ustunum tutkusuna kapılanlar var uçtane koyunu onune katsan güdemez hadı mesleğınle ılgılı proje yap dersen sesı soluğu çıkmaz çıkar kursuye kazancım az dıye feryat eder bumu hak hukuk adalet önce iş yapacaksın kendını kanıtlıyacaksın ondan sonra çıkacaksın kursuye veya oturacaksın masaya işte türkiyenin hallerı tipki ayakta duran adam gıbı sayın genius arkadaşin yazısını sonradan okudum bişey sormak isterım resmı kurumlarda sanırım işiniz olmamiş yanı memurlarlaonların nasıl çalıştıklarını gorseydınız memurluk boş iş demezdınız bu devletın angarya işini memurlar yapıyor bence benım şahsı goruşumu sorarsanız kamuda tek mühendis , doktor , oğretmen olmamalı devlete sırtını dayıyan mühendis ,doktor , oğretmen maalesef yukardada yazdım benım oğlumda mühendis sabah gidiyor daireye haftada bır kontrola çıkıyor branşıyla ılgılı ay başi maaş tam özelleşmelı bence mühendislik hızmetlerı hastaneler okullar da özelleşmelı zaten parası olmıyan okuyamıyor hiç değılse parası olmıyandan alınan vergıler okutamadığı çocuğunun rızkınden gıtmesın

Son düzenleme:
İşimi çok iyi yaptığımı düşündüğüm için sesim çıkıyor ayrıca koyun gütmesinide insan gütmesinide çok iyi bilirim. Ayrıca türkiyede 657'den daha rahat bir meslek varmıdır. Sırtında kovulma riski olmadan çalışan insan ne kadar verimli olabilir. Bu kadar polise, bu kadar askere, bu kadar 657' ye ihtiyacımız varmı.... Nereye gidiyor bu vergiler, özelleştirmelerden gelen sıçak para nerelere gidiyor... 400 Milyar dolarlık gayri safi milli hasılamız nerede... Peki hani yatırım hani hizmet nerede... Ben söyliyeyim; hepsi üretime en ufak katkıda bulunmayan sadece hizmet sektöründe çalışan 657' lilerin kursağına gidiyor...

Buraya yazıyorum özelleştirecek birşey kalmayınca devlet memurun maaşını ödeyemeyecek sonra devlet yani memurlar özelde çalışıp alnının teri ile üretip geçimini sağlayanların ekmeğine göz dikip vergileri arttıracaklar...

Birde çıkmışlar TFF'lilere mühendis yolu açıyorlar... Biride çıkmış polis, asker, 657, öğretmen aç diyor yaaaa... Ayıp yahu ayıp..

Nasıl bişiysiniz yaa sizzz... Hangi devlet memuru maaşından %20 gelir vergisi veriyor söylermisin Tekin Hocam...

Niye konuşuyorum ki yaa tencere tava hep aynı hava bir cacık olmaz bu milletten....

"Hangi devlet memuru maaşından %20 gelir vergisi veriyor söylermisin" öğretmenler için yazayım bu seneki vergi matrahı 9000TL bunun anlamı 1800*5=9000Tl mayıs ayından sonra tüm öğretmenler %20 vergi veriyor.normalde %15

%20 gelir vergisi nedenını sizde bılıyorsunuz bu işin içindesınız ıktıdar politıkası ıstıhdam talep çok bu branşlara okullardan mezun olan devlet dairesınde oğretmen , mühendis veya doktor olarak çalışmak ıstıyor bende ıktıdar olsam aynısını yaparım caydırmak başka iş dallarında veya özel sektörde çalışmalarını sağlamak için

ya ne caydırması ben özelde çalışıyorum namusumla çalışıp vergilerimi verip yasalara uymama rağmen devletin umrunda değilim oysa memur olsam, hafta sonum bana kalır, kovulma riskim olmaz, tüm haklara sahip olurum, maaşım çok çok dolgun olur, kovulma riskim olmadığı ve maaşım dolgun olduğu için kredi çeker hemen ev alabilirim vs. vs. birsürü ayrıcalık ve hak.... Yapacak bişi yok arkadaşlar 2014'te kısmetse bende memur olup pastadan payımı alacam... Böylece iyi bir mühendis olmak için potansiyeli olan bir insanda ülke şartlarından dolayı memur olup heba olacak...

Ayrıca ek olarak malesef devlet fabrikalar kurup istihdam yaratmak yerine olanıda satıp memur maaşı için kaynak yaratıyor ve kamuda çalışacak yer ve gerek olmamasına rağmen hersene oy için 100 binlerce 657 alıyor. Yazık günah yaa bu ülkenin üreten insanına... Nereye gidiyoruz böyle iflas edip helak olacağız... Millet kutuplaşıp birbirini katledecek ki zaten olaylarda başladı zaten...

Benden EMO' ya saygılar umarım orada çalışan birileri okumuştur TFF ile ilgili yorumlarımı...

Ben benzer yorumları EMO'nun facebook sayfasına yazdım, eleştiri olarak kabul etmelerini rica ettim çok kibar bir dille. Ayrıca silmemelerini de rica ettim. Tahmin et ne yaptılar? Abuk sabuk yorum yazanlarınkine cevap yazarken, benim konuya yaptığım yorumu sildiler. Ama suç bizde de var, EMO üyeleri olarak tüm bunları görüp, seçimlere gitmeli, orada konuşup haklarımızı aramalı, başka bir yönetim için oy kullanmalı idik. Gelecek seçimlerde orada olacağım.

Tekin Hocam senin oğlun ne zaman üniversiteyi bitirdi de, mezun olup kpss ile atanıp işe başladı. Vay be benim aklımda devlet varken yeni atanabildim, hemde 92 küsür puanla ,senin gibi özeli seven adamın oğlu kpss ile atanıp memur olması çok garip hocam. Burdaki genç nidahlara tavsiye verirken birazda oğlunuzuda tavsiye verseydiniz

Çok net tavsiyem nasıl anlarsa anlayın, samimiyetimle söylüyorum, özelde zaman kaybetmeyin. Ne çalıştığınız firmanın büyük yada holding olması, nede kendimi şu konuda yetiştrecem mantığı, bir ömür bu stres çekilmez. iki tarafta çalıştım, bi sürü kişide biliyorum sonuç olarak aradaki fark çok büyük. Kamuya girin arkadaş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…