En Çok Kullandığınız Röle ve Kondansatör Hangisi?

sn Durceylana katılıyorum. diğer taraftan Elma ile armutu (yarı iletken anahtarlama yapan ile kontaktör kullanan) aynı yer için kıyaslamak doğru olmaz..Örneğin Türk ve dünya markalarının çözemediği yerlerde son noktayı koyduğumuz referanslarımızın olması bizi en iyi yada en çok satılan yapmaz..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
röle :Kontaktörlü rvc 12, tristörlü rvt 12 ABB
Kondansatör : ABB CLMD33S

Röle Kael
Kondansatör: Siemens,Shreem

Bu arada Samsun büyükşehir belediyesi bizden numune röle istemişti yaklaşık 2-3 sene oluyor herhalde bizde kendilerine bedelsiz röle yollamıştık.Sonra Serkan arkadaşımızda kendilerini ziyarete gitmiştir birçok kez.
Röle konusuna gelince sayısız belediyeye ait bina kompanzasyonun kondansatör seçiminde yardımcı oldum hiçbirinde tristörlü kompanzasyona ihtiyaç görmedim tavsiyede bulunmadım çünki gerek yoktur.Dengeli dengesizliğe sahip olan işletmelerde normal kompanzasyon röleleri çok rahatlıkla iş görür.
Tristörlü kompanzasyon yanlış demiyorum,yerine göre yapılmalı diyorum.Başkada bir şey demiyorum

Röle Entes. Kondsanatör : entes , Kontaktör entes, Deşarj ünitesi entes. harmonik filtre entes. şönt reaktör entes.
Kesicide çıkartırsa onuda entes kullanırım. şimdilik apator kesici kullanıyorum

Reaktif Röle: Elektropan,Entes
kondanstör : Sıemens.Ede,Entes

Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı reklamdan bann yemezsek iyi

entes orjinal ducati idi vede beni çok üzdüüüü

Röle: Grup AR-GE Smart SVC
Kondansatör: Kondaş (kutu)

Rölede hem kaliteli hemde ucuz olmasını isteyen müşteriler için hangisi sizce en uygun olur ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…