en uygun kombi

birkombi almayıdüşünüyorum acaba en uygun ve kullanışlı olanı hangisidir

Kullanışlı olmasından derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. Eğer yıllarca arızalanmadan kullanabileceğiniz bir kombi arıyorsanız, boşuna aramayın çünkü öyle bir kombi yok. Bir kombinin ömrü, ülkemizdeki enerji kalitesi de göz önüne alındığında en fazla 10 yıl civarıdır. Enerji kalitenizi arttırabilirseniz bir 10 yıl daha kombiniz size hizmet edebilir. Size buradan marka söyleyemem. Ancak özellikle beyaz eşya üreticisi bir markanın kombisini hiç düşünmeden kesinlikle almanızı öneririm. Nedenine gelince, beyaz eşya üreticilerinin servis ağı yaygın olur. Kışın ortasında kombiniz arızalandığında servisi günlerce beklemek zorunda kalmazsınız. Ha bir de yerli malı olmasına dikkat edin derim. Ne de olsa, "yerli malı yurdun malı; herkes bunu kullanmalı" yani değil mi? :)

sayın cormoran kardeş öncelikle ilgin için teşekkür ederim muhakkak arızalanacak ama her ay degil bazı arkadaşlarda varda bu tip model onun için bir fikir alım dedim tabiki yerli malı olmasını bende çok isterim marka olarak verirsen sevinirim kardeş saygılar

Bu iş için ayırdığınız bütçeyi bilmiyorum. Ancak profilinize baktığımda Gaziantep'te yaşadığınızı gördüm. Güneydoğu'da kaçak elektrik kullanımının yaygın olduğunu, dolayısıyla enerji kalitesinin kayıp ve kaçaklardan dolayı oldukça düşük olduğunu ( Gaziantep bu konuda diğer şehirlere göre biraz daha iyi olabilir ) göz önüne alırsak, pahalı bir kombinin arıza durumunda size daha fazla masraf açabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Elektronik donanımı daha az olan bir kombi almanız isabetli olur. Evinizde ısı yalıtımı varsa kombinizin hizmet süresi uzayacaktır. Marka isterseniz, özelinize gönderdiğim mesajıma bakabilirsiniz. Sonuçta karar verecek olan yine sizsiniz.

istanbulda büyük kombi markalarının servisağı geniş ben 12 yıllık kombimi sorunsuz kullanıyorum garanti süresi bitince çoğu belli bir ücret karşılığında bakımını yapıp bir yıl boyuncada garanti altına alıyor Bakım sonrası biryıl boyunca olabilecek hertürlü arızada burda aynı gün içinde (sabah erken arıza bildiriminde)gelip bedelsiz olarak arızayı gideriyorlar 12 yıl içinde sadece 2 defa arıza için servis yazdırdım ve aynı gün sorunum giderildi iyice araştırıp servisiağı bulunduğun şehirde gelişmiş ve servis için güvenilir olanı seçmeni ayrıca arkadaşımızın uyarılarını göz önünde bulundururuak kombi tercihi yapmanı kombi alırken muhakkak servis tarafından keşif yapılarak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun güçteki ve kombilerin verimlilik durumunuda araştırmadan almamanızı tavsiye ederim kombilerde marka ve modele göre birim yakıtla verebildiği kapasite açısından kullanımdaki verimlilikleri değişiyor bunuda göz ardı etme peteklerin ölçülerinden kalorifer tesisatının döşenme şekline kadar herşey kombinin performansıyla orantılı olarak değişir bunuda gözardı etme

ben profesyonel ısı sistemleriyle uğraşan biri değilim bu konuda sektörün içinden olan dostlarımız illaki yorum yapacaktır ben sadece son kullanıcı olarak bilgim dahilinde yorum yapabildim kolaygelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,217
Kullanıcılar
451,583
Son üye
TheBridge

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri