endüktif ceza

bunlardan kaynaklanırmı birde dengesiz güç dağılımı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar emekli teknisyenim (elektrik).Sizden ricam 30 kva gücündeki bir motorun start stop yaparak çalıştırmak istiyorum.bu konuda bana kumanda devreleriyle birlikte yardımsı olursanız cok sevinirim ayrıca startta lamba devrede stopta kırmızı lamba devrede olmalı.bir fabrikada calışıyorum işe yeni başladım. yardımcı olırsanız çok çok memnun olurum . şimdiden teşekkürler

yıldız üçgen yol verme devresi lazım lambaların yanması ise motor kontaktörünün normalde açık kontağını çalışırken yanacak lambaya normalde kapalı kontağını ise kırmızı lambaya yani motor çalışmazken yanacak lambaya takmalısınız bu yıldız üçgen yol verme devresine otomatik kumanda konusundan ulaşabilirsiniz

hocam rölenin serisini söylermisin rgt 8 mi 12 mi 12m mi 24m mi birde rölen tek fazmı yoksa trifaz referanslımı bunları bi yazarmısın

reaktifin iptali yada askıya alınması diye bir kural yada uygulama yok; sadece abonenin itirazı üzerine o döneme ilişkin reaktif bedel faturaya yansıtılmaz ancak sonraki dönemde okunan endeksler bir önceki okumayı doğruluyorsa okunun endekslere göre geçen dönemden faturaya yansıtılmayan reaktif bedel de dahil edilerek tahsilatı yapılır.
İptal olması için kullanıcının kusuru dışında elektrik firmasının okuma yada tahakkuktan doğan bir hata sözkonusu ise iptal edilebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…