Enerji analizörü Önerileriniz

Öncelikle Selamun aleyküm herkese hayırlı çalışmalar...

Değerli ustalarım ve arkadaşlarım şimdi şöyle bir problemimiz var birkaç yerde pano kurduk sistemler her zamanki gibi çalışmıyor motorlarımız anında durup başımıza dert çıkartıyor...

Akım trafolu yani geri beslemesi olan motor koruma röleleri kullanıyoruz dolayısıylada bazı parametreleri bu rölelere girmemiz gerekiyor fakat aynı hesaplar ile daha önceden kurmuş olduğumuz sistemler çatır çatır çalışmasına rağmen bu birkaç yer problemler çıkartıyor...

Sizden isteğim bana kolay elde edilebilen basit bir elektrikçinin maaşı ile alınabilecek ööyle uçuk fonksiyonları olmayan bir Şebeke analizörü tavsiye etmeniz...

Öncelikli istediğim özellikleri şunlar:

1 ) Bağlantısı pratik olacak
2 ) Bilgisayar bağlantısı olmassa bile en azından problemleri kendi içinde kaydedip bir ekran vasıtası ile kod olarak yada direk bana yansıtacak PC bağlantısı olsa tabii ki çok daha güzel olur :)
3 ) Çeşitli giriş uçları olacak örneğin motor koruma rölesi herhangi bir problemden dolayı kontağını açtı motoru korumaya aldığı anda motor korumanın kontağından bağlantı yapılarak hangi anda açtı ise o andaki akım ve gerilim değerlerini kaydedecek.Dolayısıyla bende motorun niçin durduğunu anlayacağım.

Biraz armut piş ağzıma düş sapıda yukarı olsun der gibi oldu ama affınıza sığınarak tecrübelerinizi arz ediyorum...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,518
Kullanıcılar
452,100
Son üye
sevgiii44
Geri