Enerji analizi ve ceza hakkında

sdag

Üye
Arkadaşlar merhaba. Bir medikal firmasında faturaları inceledim, bir dönem ensuktif bir dönem kapasitifden cezaya girmiş.. örnek bir tüketim döneminde şu şekilde,
Güç:100kW

Aktif toplam tüketim 11443.6kWh
Enduktif toplam tüketim 3902.16kWh
Kapasitif toplam tüketim 2994.04kWh

End orani yüzde 34,09
Kap oranı yüzde 26,16

Bu iki oranda sınırı aşmış ama ceza enduktif ten yazılmış. Sorum şu oranı yüksek olanı mi baz alarak ceza yazılır? Bazı aylarda da kapasitif oran çok çıkmış ondan ceza yazılmış.. bir diğer sorum da şu, bu işletme de svc li sistem kursam sizce sorunu daha mı rahat çözerim. Çünkü her iki yük de dönem dönem cezaya girmiş

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Svc li ve reaktörlü bir sistem olmalıdır

Svc li ve reaktörlü bir sistem olmalıdır
üstat işletmenin bir kaç aylık analizi aşağıdaki şekilde. yani her iki reaktif de sınırları aşmış. bu tabloya göre klasik kompanzasyon yetersiz mi yoksa fazla mı? SVC li sistemi ilave edip kondansatörlere dokunmasam sanki daha sağlıklı çalışır gibi algılıyorum.. doğru mu düşünüyorum

0,6(monofaze)+0,6(monofaze)+0,6(monofaze)+0,8+1,7+3,6+18+18=43,90kVar

Yüzde 15Yüzde 20
kapasitifendüktif
Mart
49,5​
19​
Nisan
45​
29​
Mayıs
37​
39​
Haziran
27​
36​
Temmuz
26​
34​
sağolun yeterli cevabı buldum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…