Entes RG3 12 Uzaktan Takip ve Kontrol

patriot80

Üye
Selam arkadaşlar,

Ek iş olarak birkaç fabrikanın kompanzasyon takibini yapıyorum ve rölelelrim Entes RG3 12CS. Çoğu farklı yerlerde olduğu için uzaktan takip etmek istiyorum. Entesin kendi yazılımları var fakat ücretli ve işimi görürmü blmiyorum, denemeden almak akıllıca gelmiyor. bu işi yapacak ücretsiz yazılımlar var mı, veya Entesin yazılımını kullanan, bilen arkadaş varmı. En basit ve uygun yollu nasıl yapabilirim.

Şİmdiden teşekürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hiç bir yazılım ücretsiz olamaz. Kanunlara aykırı. Emeğin bir karşılığı mutlaka olur.

Siz hiç firmaları ücretsiz takip edebilir misiniz? Ücretsiz takip etmek isterseniz bile bunu yapabilir misiniz? Nasıl geçineceksiniz?

Yazılımı hazırlayanlar için de aynı şey geçerlidir, unutmayınız...

syn durceylan ben kompanzasyon takiplerindeki bu ücretli uygulamaya katılmıyorum bence bu proğramlar üretici firmanın desteğiyle verilmesi gerekir ha opsiyon verile bilir ama mantık olarak zaten sisteme ne kadar role bağlarsan üretici firma yararına olur diye düşünüyorum bu benim şahsi fikrim saygılarımla

Eğer sadece endüktif ve kapasitif oranları takip etmek istiyorsanız, uzaktan sayaç okuma sistemlerini kullanabilirsiniz. Sayaca ethernet veya GPRS modem bağlayıp bunun üzerinden oranları takip edebilirsiniz. Grup Ar-Ge'nin bu konuda güzel çözümleri var. Sistem web tabanlı olduğu için yazılım ücreti de ödemezsiniz. Sadece bir modem satın almanız yeterli. www.enerjitakibi.com adresinden demo girişi yapıp inceleyebilirsiniz.

Not: Grup ArGe marka rölenizi de aynı sistem üzerinden takip ve kontrolünü yapabiliyorsunuz.

Üretici firma yazılımı ücretsiz verebilir. Ancak herhangi bir işletmenin aktif reaktifini kendim takip edeceksem, ücretsiz olamaz heralde. Mühendislik firmalarını hayır kurumları ile karıştırmamak lazım.

Siz bir iş yapıyorsanız mutlaka bedelini almanız gereklidir.

Ben ücretsiz firmaları takip ederim diyen varsa benimle irtibata geçsin. Takip ettiğim tüm firmaları benim adıma ücretsiz takip etsin. Arıza olduğunda da kendi arabasıyla gitsin problemi düzeltsin, hizmet versin. Ne de olsa herşey bedava. Nasıl olsa ücretsiz benzin verecek bir istasyon da bulacaktır. :)

Üretici firma yazılımı ücretsiz verebilir. Ancak herhangi bir işletmenin aktif reaktifini kendim takip edeceksem, ücretsiz olamaz heralde. Mühendislik firmalarını hayır kurumları ile karıştırmamak lazım.

Siz bir iş yapıyorsanız mutlaka bedelini almanız gereklidir.

Ben ücretsiz firmaları takip ederim diyen varsa benimle irtibata geçsin. Takip ettiğim tüm firmaları benim adıma ücretsiz takip etsin. Arıza olduğunda da kendi arabasıyla gitsin problemi düzeltsin, hizmet versin. Ne de olsa herşey bedava. Nasıl olsa ücretsiz benzin verecek bir istasyon da bulacaktır. :)
benim ücretten kasıtım üretici firmaların yazılım konusundaki aldığı ücret ha şu yapılabilir sınırlı kullanım 10 takip için mesela daha büyük müşterisi olan parasını verir yazılımı alır diye düşünüyorum
ben müşterileri asla kastedmiyorum aksi halde bindiğim dalı kesmek gibi birşey olur yanlış anlaşıldı ise kusuruma bakmayın saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,316
Son üye
ccc7

Yeni konular

Geri