ev alarmı sorunum

nasah53

Üye
slm arkadaşlar evimde crown marka alarm sistemi var keypedli alarm devredi iken eve giriyorum pırın önünde elimi tutmam rağmen pır beni görüp devreye girmiyor fakat alarm devre dışıyken pır önünde geçtiğimde dahi beni görüyor ve keyped üzerinde 1 nolu kontak yanıyor görüyor pırmı arızalı?arızalıysa devre ışıyken nasıl beni görüyor?teşekkürler
&taktıktan 1 hafta sonra bu sorunu yapmaya başladı

Son düzenleme:
Cronw marka hiç kurmadım ama,sanırım alarmı kuramıyorsun. Sebep zone'lardan biri açık kalmış olabilir,eger acık bir zone varsa kurulmaz.Birde dikkat etmen gereken şey,alarm kurulu olsada olmasada pır dedektör hareket algılarsa algıldığı bölgenin ışıgı algılama süresince yanar.

merhaba
alarm sistmeiniz kurulu olmaya bilir alarm kuramaya bilirsinizyada alarm kurulu ise sireninizde sorun olabilir alarmı evde kurma yapıyor olabilirsainiz yada zonu baypas yapmış olabilirsiniz alarmsisteminizi resetleyip tekrar kurunuz..
saygılarımla

açık zone yok çünkü keyped üstünde rakamla gösteriyor ve pır görünce keyped sesli ikaz vermeye başlıyor şifre girilmeyince zil çalmaya başlıyor.
kurma işlemi evde denediğimde güzel çalışıyor fakat araya zaman girince bu sorunlar ortaya çıkıyo yani işe giderken kurduğumda eve geldiğimde pırın beni görüp keyped üstünde 1 nolu kontak işareti gösterip sesli yanıt vermiyo
fakat evde deniyorum kuruyorum pıra görünmüyorum önüne çıkınca algılıyo devreye giriyo işe gidip eve geldiğimde imkanı yok görsün.

karşı daireye hırsız girince ihmalkarlık ettiğim 1 yıl öle kullandığım alarmı aldığım yere gittim daha hassas olduğunu sölediği pırla değişti saolsun arıza giderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…