Ev yapımı CNC Router projem

Aynen bk mil tutucudan bahsediyorum bu gun sahin rulmanda gordumde aklima takildi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Gerek yoktu esasen. Boşuna kalabalık.

Bende bu gun mekanik parcalarin teminini yaptimda maliyeti dusrebildigim kadar dusurdum ufl serisi mil tutucu aldim ilk basta bk serisini sordum abi hic gerek yok dediler simdi sendede gorunce bk yi yanlis mi yaptim diye celiskiye dustum

aslında vidalı milleri işlemek onların zoruna gidiyor da ondan hiç gerek yok diyorlar
hatta vidalı milleri tornayla işleyen aadam gibi yapan bi yer zaten yok.

istanbulda polymak diye bir firma var milin işlenecek kısmını ısıtıp metali işlenebilecek kadar yumuşak hale getirip cnc torna makinesinde otomatik tornalıyorlar milim şaşmıyor.

keşke parası neyse diyip orada tornalatsaydım diyorum şimdi.
çünkü miller yamuk az da olsa

eğer vidalı miller düzgün işlenirse, bk bf serisi rulmanlar çok harika olur biri çift sıra biri sonlandırma
yoksa dedikleri gibi bişeye yaramıyor

Himm desene isimiz zor ama tecrubeni paylastigin icin tsk ederim dedigin firmaya yaptirayim en basindan kafam rahat olsun

Şahin rulmandan aldığım 1605 bilyali somun çok sıkı. Elimle çevirirken zorlanıyorum. Yumusatmanin yolu var mı? Böyle kullanılabilir mi? Yoksa kalitelisini mi almam lazım?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Yaglaman lazim abi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Somunu vidalı mile takarken bilyalar yerinden çıktıysada dönmeyi zorlar. Dikkatli taktığına eminmisin?

Evet bilyalar dökülmüştü. Kanallara eşit dağıtmaya çalıştım ama sorun bundan mı kaynaklı bilmiyorum. Ne yapmak lazım?

bilyalarin bir kaçı dışarda kalmış onlar sıkıyor.bilyaları düzgünce yerlerine koymak lazım.Böyle bir video izlemiştim zannedersem youtube de.bir ara istersen .ben bulursam linkini veririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…