Evdeki imkanlarimla hobimin son noktasi

4 Evli Erkek Balığa Çıkar...
1. Erkek: Balığa Çıkabilmek İçin Karıma Geçen Hafta Bütün Evi Badana Yapma Sözü Verdim Der
2. Erkek:O Da Bir Şey Mi Ya Ben Karıma Evdeki Bütün Elektronik Eşyaları Yenileme Sözü Verdim Der.
3. Erkek:Siz Gene İyisiniz Ben Karıma Yeni Araba Sözü Verdim Der
4. Erkek:Sessiz kalır.
Hepsi Şaşırır Döner 4. Erkeğe Sorarlar
-Ne O Sen Karına Söz Vermedin mi Yoksa Sesin Çıkmıyor
4. Erkek: Yooo Ben Hiçbir Şeye Söz Vermedim. Saati Sabah 5.30’a Kurdum. Çalınca Karımın Kulağına Şunları Fısıldadım. Karıcığım Benimle Annemlere mi Gelirsin, Yoksa Balığa mı Çıkayım Dedim, Karımın Cevabı Kesin Ve Netti...
-Sıkı Giyin Üşütürsün !!!

TECRÜBE (2.BASKI)

Çiftçinin biri kümesteki horozun çok yaşlandığını düşünüp kasabadan genç bir horoz almış. Genç horoz kasıla kasıla kümese girer girmez, yaşlı horoz onu durdurmuş.

Yaşlı Horoz: - Bak hemşerim bu kümese iki horoz fazla. En iyisi gel seninle bir müsabaka yapalım, kazanan tüm kümese sahip olsun, kaybeden defolup gitsin.

Genç horoz "Nasıl olsa yenerim bu ihtiyarı" diye düşünüp kabul etmiş.

Yaşlı horoz: - Bak seninle ikimiz çiftliğin ucundaki çitlerden, öbür uçtaki çitlere kadar koşacağız. Kim önce varırsa o kazanıp herşeye sahip olacak.

Genç horoz kabul etmiş. Ancak yaşlı horoz;

Yaşlı Horoz: - Delikanlı ben senden çok yaşlıyım. Sen burada bekle ben 10 adım önden başlıyayım. Genç horoz kendine çok güvendiği için kabul etmiş. İki horoz yerlerini almışlar. 1,2,3 demiş yaşlı horoz ve yarış başlamış. Genç horoz hızla arayı kapatıyormuş. Bu sırada bir silah sesi duyulmuş ve genç horoz tam yaşlı horoza yetişmek üzere iken kan içinde yere serilmiş. O sırada herkez elindeki çifte ile duran çiftçiye dönmüş.

Çiftçi: - Lanet olsun bu hafta içinde aldığım dördüncü horozda ib*e çıktı...

Birgün akşamüstü ormanda aslanla horoz karşılaşmış. Aslanın elinde poşet falan hızla eve doğru gidiyormuş. Horoz demiş aslana yav aslan bey senin gibi bir aslan hiç hanımdan korkar mı. Bak benim hiçbir endişem yok asla korkmam hanımdan demiş. Aslanda demişki beni evde benim gibi bir aslan bekliyor seni ise tavuk bekliyor. Erkeksen gitme eve.....,:-D

Bu Kadar Tavuğa Bir Horoz Lazım
Sivrihisar'daki çocuklar Nasreddin'den bıkmışlardı aralarında karar verdiler. Nasreddin'e bir oyun oynayacaklardı. Nasreddin'i hamama çağırdılar ve hamamda hep beraber anlaştılar. Herkez soyundu yıkanıyo biri çıktı:

- Arkadaşlar hadi yumurtlayalım, yumurtlamayan hamam parasını ödesin!

Olurmu olur herkez yanın da getirdikleri yumurtaları bıraktılar. Nasreddin ne yapsın başladı horoz gibi ötmeye...

arkadaşları:
- Nasreddin ne yapıyorsun? dediler.

Nasreddin lafı yapıştırdı:
- Eee... Bu kadar tavuğa bir horoz lazım, yoksa nasıl yumurtlardınız?

Temel, günün birinde kümesindeki beyaz horozu kesti. Oglu :
- Baba, dedi, neden çettun ak horozu?
- Tembeldur da... Vazifesunu eyi yapmaydur.
Bir hafta sonra da çilli horozu kesti. Oglu yine sordu. Temel :
- O da tembeldur, dedi. O davazifesunu eyi yapmaydur.
Ertesi gün oglunun kümeste kalan biricik horozu da kestigini görünce çok
öfkelendi :
- Ne halt ettin ulan?
- Bu en tembellerudur baba. Kendini hep tavuklara tasitaydu...

Son düzenleme:
bendekide buna benzer ama biraz farklı. benzerini anlattığın için sna gıcık olmakla beraber anlatayım
aslanla tosun oturmuş rakı içiyor.
normalde tosunu yer ama nasılsa beraber demleniyorlar
ne ise vakit geç olmuş. bizim aslan kardeş geç oldu hanım bekler demiş.
inek durur mu.
sen koca aslansın, ben bile hanımdan izin almazken sen nasıl hanımın dizinin dibine koşuyorsun
aslan şöyle bir bakmış.
oğlum benim evde inek beklemiyor aslan bekliyor aslan demiş

Konu ile alakalı ortak yaraya parmak basıldı herkes dökülüyor. Çözüm var ama bazıları için geç ders alabileceklere yardımı olur

Çocuk dedesine sormuş:
-Dede ninem ile kaç yıldır evlisin?
-40 yıldır evlat
-Peki ama dede, ben sizi hiç kavga ederken görmedim bunun sırrı nedir?
-Otur evlat anlatayım... Nikahımız kıyıldı. Benim at arabasına ninenin üç-beş eşyasını attık ve bizim köyün yolunu tuttuk. Yolda atın ayağı tökezlendi. ’Bu bir’ dedim. Yola devam ederken bir daha tökezlendi, ben yine ’Bu iki’ dedim. Köye de epey yolumuz vardı. Bizim atın ayağı bir daha tökezleyince ’Bu üç’ dedim ve çektim piştovu, atı orada vurdum. Ben atı vurunca başladı bana söylenmeye:
Biz nasıl gideceğiz. Niye durup dururken atı vurdun. Sende hiç akıl yok mu? Bu eşyaları nasıl götüreceğiz?
Ben de döndüm ninene:
’Bu biiirrr’ dedim.
O gündür bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…