Evimde Küçük Bir İnternet Kafe

Evde 15 kasa 15 monitör şeklinde küçük bir internet kafe kuracağım.ayrı bir sigorta ve kablo sistemi kullanmak istiyorum.nasıl bir yol izleyebilirim.yardımlarınız için teşekkür ederim.

ortalama 300w power suppy olan 15 bilgisayar kasası ve basit 17 inç 220w girişe sahip monitörler var.volt amper vs. değerlerini bilmiyorum.
Ar-kur-Tek ' e teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bunun için önce Bilgisayar kasalarının gücü, Ekranların tüketimi, Varsa Kesintisi güç kaynağı gibi ürünlerin gücü ve sayısı gibi rakamlar lazım.

Ancak bundan sonra harcanacak toplam güç ve tesisatın durumu ortaya konabilir ve arkadaşlar ona göre yardımcı olabilir.

300 watt ha? Hangi oyunları calistiracaksiniz gerekli minimum donanım nedir, hangi yaş grubuna hitap edecek mekan?

bütün bilgisayarları kendim kullanıyorum olayı anlatabilmek için internet kafe dedim :)
knight online oynayacak bilgisayarlar bilen arkadaşlar illaki çıkacaktır.

300 watt power sup+300 watt monitör=600 watt
15x0,6=9 kW 9000 watt
Öncelikli bilgi Monofaze beslemeli bir evde 7,5 kW sınır değerdir şahsi görüşüm,sözleşme gücü 5 kW zaten eski evlerin .Ev trifaze beslemeli ise sıkıntı yok gibi.
2,5 kesitli kabloyla(tesisin uzunluğu bilinmiyor ,tercihen 4 mmkare kesitli )iki devrede beslemeniz yeterli olacaktır lakin evin tesisatı yeterlimi,cihazların tamamı açıkken ana sigortadan kaç amper çekildiği ölçülmeli evde sadece bilgisayar yok aydınlatma ,çalışan diğer cihazlarda bu hesaba katılmalı,her iki beslemeye 25 amper sigorta B tipi .
Servis verdiğim internet kafeler vardı ,monofaze beslemeli onlar da çok sıkıntı yaşardık sigorta atması ,kablo yanması gibi(apartmandan bozma işyerleri ).Kolay gelsin.

300 watt power sup+300 watt monitör=600 watt
15x0,6=9 kW 9000 watt
Öncelikli bilgi Monofaze beslemeli bir evde 7,5 kW sınır değerdir şahsi görüşüm,sözleşme gücü 5 kW zaten eski evlerin .Ev trifaze beslemeli ise sıkıntı yok gibi.
2,5 kesitli kabloyla(tesisin uzunluğu bilinmiyor ,tercihen 4 mmkare kesitli )iki devrede beslemeniz yeterli olacaktır lakin evin tesisatı yeterlimi,cihazların tamamı açıkken ana sigortadan kaç amper çekildiği ölçülmeli evde sadece bilgisayar yok aydınlatma ,çalışan diğer cihazlarda bu hesaba katılmalı,her iki beslemeye 25 amper sigorta B tipi .
Servis verdiğim internet kafeler vardı ,monofaze beslemeli onlar da çok sıkıntı yaşardık sigorta atması ,kablo yanması gibi(apartmandan bozma işyerleri ).Kolay gelsin.
Monitör pek 300 watt çekmez diye düşünüyorum kendi monitörüm 14 watt yazıyor çok üst düzey olmayan bir şey de 20 olsun.

Özel değilse 15 bilgisayarla ne yapacaksınız? PSU 300watt olduğuna göre sistemler oyun ve diğer işlemler için bile render veya tasarım olsun güçlü değil.

bütün bilgisayarları kendim kullanıyorum olayı anlatabilmek için internet kafe dedim :)
knight online oynayacak bilgisayarlar bilen arkadaşlar illaki çıkacaktır.
Konu bilgisayar bilgisi miydi neden elektrik başlığı altında? :D

Monitör pek 300 watt çekmez diye düşünüyorum kendi monitörüm 14 watt yazıyor çok üst düzey olmayan bir şey de 20 olsun.

Özel değilse 15 bilgisayarla ne yapacaksınız? PSU 300watt olduğuna göre sistemler oyun ve diğer işlemler için bile render veya tasarım olsun güçlü değil.
Monitörler çok dandik ben de çok az çekeceğini düşünüyorum ama net sayıyı bilmiyorum.
knight online adlı oyunu oynayacak pazar yapacağım zaten hali hazırda belirli sayıda bilgisayar ile yapıyorum fakat daha fazlasını kaldırmayacağını düşünüyorum o yüzden tesisat güncellemesi yapmayı istiyorum.
Konu bilgisayar bilgisi miydi neden elektrik başlığı altında? :D
sorunum elektrik tesisatı ile ilgili olduğundan konuyu buraya açtım.
bilgisayarlar ile ilgili bir durum yok kasa+monitör toplam 300w ortalama tüketim olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,841
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri