Fıkır yardımı

emre_tat

Üye
Iyi gunler..ben 2 yıllık end.elekronık bıtırıyorum bu sene.sanrım iş konusunda bolum secmmız gerekıyormusbakım-arıza ve otomasyon gıbı sızce bu bolumlerın hangısı daha ıyı.okulda bunlar ıle çok bır bılgı kazanamadım.daha doğrusu kazanma sansım olmadı.artık bır yone yonelmem gerekıyor.sızce ne taraf olmalı
tesekkurler

tabiki otomasyon

bole girip 2-3 sene tırmalayıp sonra ben yapamicam bu işi anlamıyorum diyip tekrar başa dönen adam çok gördüm\tabiki tam terside söz konusu ben yapamam diyip çok güzel işler yapanlarada şahidim.... hangisi kafana yatıyosa hangisiyle uğraşırken zevk alıyosan o alana yönel bence...

bole girip 2-3 sene tırmalayıp sonra ben yapamicam bu işi anlamıyorum diyip tekrar başa dönen adam çok gördüm\tabiki tam terside söz konusu ben yapamam diyip çok güzel işler yapanlarada şahidim.... hangisi kafana yatıyosa hangisiyle uğraşırken zevk alıyosan o alana yönel bence...

doğru soyluyorsunuz.bır işten zevk almak isteyerek yapmak onemlı olan ama o işle ilgili zamanında hıçbışı bılmıyorsanız o işten zevk alabılınırmı alınamazmı o bılınmez

okulun bitiyo en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir,hiçbi fikrin yoksa birine yönel ama arada kalma

sevgili kardeşim sen ben bu mesajı yazdığımda belki kararını vermişsindir bile. umarım geç kalmadım tabiki bakım ! herkesin dusuncesi temiz iyi paralı iş piyasada bir sürü cahil otomasyoncular var. Arkadaşlar memnuniyetin olduğu yerde hiçbir zaman sıkıntı olmaz. Otomasyon herşey demek değildir. Bir çok makine muhendisi ve elektrik muhendisi catrich yada plate tipi valfin ne olduğunu bilmez. Gerçi onların sucuda değil bu! Eğer bi otomasyon projesi bitmek üzere yani kumandası kalmışsa sizede aslında pek ihtiyaç yoktur. Mekanik bir program tamburuyla çalışamıyacak orta ve küçük ölçekde makine yoktur. Yapdığınız iş sadece günü kurtarmak değil, esnek, dönüşebilir ve sistem dayanıklılığı en yüksek seviyede olmalıdır. Otomasyon önemli değildir tekrar yazıyorum "otomasyon önemli değildir" çevre birimlerini bilmeyen, hidrolik pnömatik bilgisi olmayan kişilerin yazacağı program ne kadar olur. Son olarak eğer sevmiyorsanız elektrik işiyle uğraşmayın

Öncelikle hangi alanla ugrasmaktan zevk alacaksan o alana yönelmelisin. O alanda kendini geliştirmelisin... Eger ilgin varsa otomasyona yönelmeni tavsiyee ederim

lıse syajımı toyota fabrıkasında kaynak bakımda yapmıştım.bakımın ortamını gordum aslında.ve zevklı gıbı.otomasyonuda çok tavsıye edıyorlar.iste tam kararsızlığın ortasında bır durum

Forum istatistikleri

Konular
129,216
Kullanıcılar
451,582
Son üye
irem polat

Yeni konular

Geri