Fabrikamız için mühendis

uyup uymamak kişinin hürriyetindedir hocam. ben okadarını bilemem. ama benim hakkımı savunmak benim vekalet verdiğimdedir. şimdi düşük maaş ,sosyal haklar ,insanca yaşam vs çalışanın derdi olmamalıdır. çalışanı bu dertle baş başa bırakırsan ne çocuğuyla ilgilenebilir nede hayata dair bir bakışı olur. şimdi ne desem siyasete girecek . hayırlısı olsun .

Ben ayni seyi daha once cok defa soyledim. Kotu sartlar oldugunda birkisi kabul etmiyorsa kimse kabul etmemeli diye ama uygulanmasi mumkun olmuyor iste. Benim kabul etmedigim bir işe benden daha tecrubeli bir arkadasim baslamis. Sonradan ogrendim tabi. hem is verenin kosullari duzeltmesi lazim hemde iscinin duzgun olmayan kosullara itiraz etmesi lazim.

Son düzenleme:
valla ustadim oyle ince bir konuda konusuyoruzki burdan ben ne desem yanlis anlasilacak oyle dedigin gibi cocugu ac cocugu hasta anasi hasta babasi hasta borcu olan bir insani sosyal haklarini tamamen alsada isi zor....ALLAH yardim etsin ins. ama hayatta mandalina yememeyi tercih edenler torunlarina ucuz mandalina birakacaklardir

evet uygulanmasinin zor oldugunun hemde baya zor oldugunun farkindayim ama imkansiz degil dimi ama su var en azindan konusarak farkindalik yaratilabilir oda bir baslangictir

amaç konuşarak farkındalık yaratmak zaten. yoksa ne diye elimizi çenemizi yoralım.
birazda vicdanlara seslenmek.
nasıl olsa eleman bulunuyor deyip 3 kuruşa eleman çalıştıranlara çalıştırdıkları elemanın neden onlarda çalıştığını bir nebzede olsa katılaşmış vicdanlara sezdirmek.

evet uygulanmasinin zor oldugunun hemde baya zor oldugunun farkindayim ama imkansiz degil dimi ama su var en azindan konusarak farkindalik yaratilabilir oda bir baslangictir
Burda butun mucadelemiz meslektaslarimizda farkindalik olusturmak. Bu farkindalik olusursa kimse kotu maas ve kosullarda calismak zorunda kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…