fatek fbs hakkında

proeng

Üye
selamlar

fatek fbs - 40MAT plc aldım bu plc'nin fbs-40MA dan farkını nasıl anlayabilirim?:confused:

saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
pek emin değilim ama sondaki 'T' çıkışların transistör çıkış olduğunu belirtiyor büyük ihtimalle.

mustafa temel arkadaşımızın dediğinin tam tersi MA röle MAT transistör çıkışlı

arkadaşlar ilginiz için öncelikle teşekkürler fakat 40mat modeli puls (darbe) çıkışlı olduğunu öğrendim yazılım bilen arkadaşlardan ricam küçük bir program gödermeleri ayrıca arkadaşların dediği gibi ma olan role çıkış mat olan transistor ve puls çıkışlı (benim sorun bu puls çıkışını test etmem)

saygılarımla

merhabalar

transistör çıkış bağlantısı nasıl yapılıyor ben Y0,Y1,...,Y7 çıkışlarının hepsini aktif yaptım fakat 24v ölçüm yapamıyorum (PLC üzerin de 0 dan 7 ye kadar aktif)

merhabalar

transistör çıkış bağlantısı nasıl yapılıyor ben Y0,Y1,...,Y7 çıkışlarının hepsini aktif yaptım fakat 24v ölçüm yapamıyorum (PLC üzerin de 0 dan 7 ye kadar aktif)
arkadaşım y0.y1.....y7 çıkışlarının yanında birde 'com' ucu olacaktır.eğer plc in npn çıkışlı ise com ucuna (-) yi bağlıyorsun sonra y0 dan aldığın ucu rölenin bobin ucuna ,rölenin diğer bobin ucunuda +24v a bağlıyorsun.
plc pnp çıkışlı ise yukarıda - dediğim yere + ,,+ dediğim yere - bağlıyorsun

merhabalar

Fatekte c ler var.Bunların hepsini köprüle ve buraya 24v ver çıkıştaki roleninde bir ucunu eksiye diğer ucunu plcçıkışına bağla.O zaman çalışacaktır.

Fatekte c ler var.Bunların hepsini köprüle ve buraya 24v ver çıkıştaki roleninde bir ucunu eksiye diğer ucunu plcçıkışına bağla.O zaman çalışacaktır.

yardımınız için teşekkür ederim.bir konuda da yardımcı olursanız sevinirim ben girişe 100 puls enkoder bağladım,puls'ları plc de görebiliyorum yalnız high speed conter nasıl kullanılıyor yazılımsal hsc ne demek yardımcı olmanız dileği ile...

saygılar

MA serisi PLC ler röle çıkışlı olur. MAT serisi PLCler transistör çıkışlı olur. MAT PLC ler NPN çıkışlı, MATJ PLCler PNP çıkışlı olur.
MAT PLC de C uçlarına 24VDC - ucu girilir. MAT serisi PLC ile 2 eksen Servo veya Step kontrolü yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
129,065
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri