Faz arasi amper farki

enerji58

Üye
Merhaba arkadaslar benim sorum su. Neden fazlalar arasinda amper farki cikar? Ben olcum yapiyorum R fazi 82. S fazi 46. T fazi 38. bu neden kaynaklanir ve bir sorun teskil edermi. Simdiden Tesekkurler

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tesisatta yukler esit dagitilmadigi icin bu sorun ortaya cikar. orenegin sizin olcumlerinize gore R fazina daha cok yuk baglanmis. Evet bu sorun teskil eder. faz-notr arasi gerilimleri tek tek olcutunuzde ornek veriyorum, R fazi 200 S fazi 210 T fazi 225 volt gibi degerler gorebilirsiniz.Buda tum alicilarinizi olumsuz etkiler.Bir baska yaratacagi sorun ise normal sartlarda esit dagitilmis yuklerde notr den yani sifir noktasindan akim akmaz.Esitsizlik durumunda ise faz kaymasi denilen yani notr uzerinden akim akmaya baslar akim varsa gerilim de olacaktir.Buda tehlikeli ve istenmeyen bir durumdur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…