faz nötr kavramları

1579aaa

Üye
arkadaşlar ben daha bu sene elektrikçiliğe basladım okulda ama merak ettiğim bir sey var örneğn bir buton bir zilde butona gelen faz lambaya gelen nötr butondan lambaya giden faz olması gerekemzemi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ne demek istediğini daha anlaşılır bir şekilde yazarsan daha iyi olur gibi geliyor bana.

saçmalamıssın... bir buton bir zil diyosun sonra bir lambaya gelen fazdan bahsediyorsun:s

sen zil devres, ile lamba devresini birbirine karıştırmrsın.
lamba devresi 220 volt faz ve nötr den oluşur nötr doğru lambaya gider faz ise önce anahtara oradan lambaya gider.
zil devresi zayıf akım devresidir 220 volt trafo ile 12 volta düşürülür trafo çikişından bir uc zile direk gider diğer uc ise önce butona sonra zile gider.
interneten EDİSON 4 Demo progranını indir kur ve üzerinde çalış program türkcedir.

sen zil devres, ile lamba devresini birbirine karıştırmrsın.
lamba devresi 220 volt faz ve nötr den oluşur nötr doğru lambaya gider faz ise önce anahtara oradan lambaya gider.
zil devresi zayıf akım devresidir 220 volt trafo ile 12 volta düşürülür trafo çikişından bir uc zile direk gider diğer uc ise önce butona sonra zile gider.
interneten EDİSON 4 Demo progranını indir kur ve üzerinde çalış program türkcedir.

tamam tesekkür ederim benim tahmen ettiğim gibi butona gelen faz butondan lambaya veya zile gidende faz veya + tesekkür ederim

peku burda zilin lamba olduğunu düsünrsek o yesil kablo ne faz nötr bence faz ama öyleyse dimmere nasıl bağlarız dimemmerde triyakın a2 ucuna faz a1 ucuna nötr gelecek bizim evdeki anahtarı söktüğümüzde butona faz geliyo onu a2 ucuna bağlarsın peki anahtardan lambaya giden kablo fazmı nötr mü nötr se bağlarsın triyakın diğer ucuna nötr değilse =?

Forum istatistikleri

Konular
129,006
Kullanıcılar
451,218
Son üye
emrah asrav

Yeni konular

Geri